Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z drukarka - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z drukarka (/problem-z-drukarka-39903-t)



Problem z drukarka - feaR! - 30.03.2014 17:50

Witam, problem polega na tym, że po wyjęciu tonera z drukarki laserowej wydrukowane strony wyglądają w ten sposób. Wyciągałem już z 10 razy toner jednak ciągle to samo.. Zdezorientowany
Przykładowa kartka po wydrukowaniu:



RE: Problem z drukarka - irocket - 30.03.2014 18:28

Jakaś kalibracja albo autoczyszczenie albo coś jest w tej drukarce? Po co wyjmowałeś toner?


RE: Problem z drukarka - thermalfake - 30.03.2014 20:22

Jaki model tej drukarki ? Toner oryginał czy zamiennik ? W jakim stanie bęben światłoczuły (przeważnie zielony) w tonerze. On nie jest wieczny i się zużywa jego warstwa, może mieć mikroryski powodujące te szare pasy. Listwa czyszcząca czysta ? Wałek transferowy i magnetyczny OK ?
Jak wyjmowałeś ten toner ? Konserwacja laserówki zrobiona ?


RE: Problem z drukarka - feaR! - 30.03.2014 21:22

Toner wyjmowałem ponieważ drukowane kartki traciły intensywność czerni, tzn czerń była wyblakła. Nic więcej nie ruszałem, po prostu wyjąłem na chwilę więc myślę że bęben światłoczuły jest w dobrym stanie.


RE: Problem z drukarka - thermalfake - 30.03.2014 23:16

Potrafisz odpowiadać na podstawowe pytania które trzeba od Ciebie wyciągać a powinieneś zrobić to na samym początku ? Na jakiej podstawie twierdzisz iż coś jest dobre bez sprawdzenia, rozebrania bo sobie tak myślisz ?
Gdybym nie pnapisał o OPC to nawet nie wiem czy byś o tym teraz wspomniał i wiedział co to jest.