Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak możliwości nagrywania płyt na laptopie ASUS X57Vn - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Brak możliwości nagrywania płyt na laptopie ASUS X57Vn (/brak-mozliwosci-nagrywania-plyt-na-laptopie-asus-x57vn-3951-t)



Brak możliwości nagrywania płyt na laptopie ASUS X57Vn - zhyperpl - 24.01.2010 14:11

Witam wszystkich,
posiadam Windows 7 professional. Mam problem z nagrywaniem płyt na laptopie ASUS X57Vn. Do nagrywania używałem Nero 9, Ashampoo Burning Studio. Płytki nie chciały się nagrywać Smutny. Dodam, że nagrywarka i laser są sprawne, gdyż wbudowany program w Win 7 nagrywa płytki, ale trwa to dość długo.
Posiadam nagrywarkę TS-633a z zaktualizowanym biosem.
Bardzo proszę o pomoc Smutny
Używałem także, burnaware free. W trakcie nagrywania program czytał płytę czytał, po czym po jakimś czasie wyskoczył błąd:
"logical block address out of range (052100)"
Dodam jeszcze, że używam płytek Sony DVD-R 16x


RE: Brak możliwości nagrywania płyt na laptopie ASUS X57Vn - slump - 24.01.2010 18:19

Sprawdź na kilku rodzajach płyt, zobacz czy takie same problemy są gdy używasz płyt DXD + lub -. Zobacz na niższych prędkościach nagrywania.


RE: Brak możliwości nagrywania płyt na laptopie ASUS X57Vn - Lalik - 25.01.2010 09:44

(24.01.2010 14:11)zhyperpl napisał(a):  Witam wszystkich,
posiadam Windows 7 professional. Mam problem z nagrywaniem płyt na laptopie ASUS X57Vn. Do nagrywania używałem Nero 9, Ashampoo Burning Studio. Płytki nie chciały się nagrywać Smutny. Dodam, że nagrywarka i laser są sprawne, gdyż wbudowany program w Windows 7 nagrywa płytki, ale trwa to dość długo.
Posiadam nagrywarkę TS-633a z zaktualizowanym biosem.
Bardzo proszę o pomoc Smutny
Używałem także, burnaware free. W trakcie nagrywania program czytał płytę czytał, po czym po jakimś czasie wyskoczył błąd:
"logical block address out of range (052100)"
Dodam jeszcze, że używam płytek Sony DVD-R 16x
To, że nawet pod Windows nagrywarka mieli Ci długo tymi płytami, świadczy najprawdopodobniej o braku kompatybilności, stawiałabym podobnie jak slump na płyty, sprawdź jakaś dobrą firmę, myślę że tu tkwi problem Uśmiechnięty