Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Cykliczny brak dostępu do sieci po kilku minutach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Cykliczny brak dostępu do sieci po kilku minutach (/cykliczny-brak-dostepu-do-sieci-po-kilku-minutach-39451-t)



Cykliczny brak dostępu do sieci po kilku minutach - duncanidaho2 - 28.02.2014 20:10

Cześć, od tygodnia mam problem, ale od początku.
Dokładnie tydzień temu odebrałem swojego nowego laptopa - Lenovo E540 (Win7 Professional, Inter Wireless-N 7260). Wszystko działałoby bardzo pozytywnie gdyby nie jedna kwestia: sieć. Do tej pory z siecią łączyłem się poprzez hotspot WiFi uruchomiony na urządzeniu z androidem, z którym nie było większego problemu i na starym na starym laptopie (Toshiba, Win7 Home Premium), oraz laptopie mojej połowicy (Toshiba, Win7 Home Premium) wszystko działa.
Jenak nowy laptop, po kilku / kilkunastu (czas bywa różny) minutach prawidłowego działania nagle zwraca komunikat Brak dostępu do sieci. Aby sprawdzić czy sprawa nie tkwi w hotspocie, zabrałem laptop w okolice pewnych i sprawdzonych sieci: w pracy (dobra stabilna sieć), uczelnia (większa i bardzo wydajna sieć, połączona bardzo dobrym łączem z Intenetem - 10 Gb/s) oraz w miejsce gdzie dostępny jest zwykły konsumencki router. Wszędzie jakość sygnału była przynajmniej średnia, wszędzie występował ten sam problem.
Wyczytałem że problem może leżeć w dziwnych ustawieniach zarządzania energią. Zmieniłem je tak aby karta WiFi nie była usypiania, w dodatku w panelu zarządzania energią laptopa (bateria, wydajność itd.) wybrałem tryb maksymalnej wydajności.
Jedym sposobem jest wyłączenie karty, i uruchomienie jej ponownie co jest zresztą bardzo uciążliwe, żeby napisać tą wiadomość musiałem resetować kartę 6 razy.
Próba pingowania kończy się następująco:
Kod:
C: \Windows\system32>ping 173.194.112.102

Badanie 173.194.112.102 z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 192.168.43.95:  Host docelowy jest nieosiągalny.
Odpowiedź z 192.168.43.95:  Host docelowy jest nieosiągalny.
Upłynął limit czasu żądania.
Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 173.194.112.102:
    Pakiety:  Wysłane = 4, Odebrane = 2, Utracone = 2
             (50% straty),

Natomiast próba ipconfig /renew kończy się następująco:

Kod:
C: \Windows\system32>ipconfig /renew

Konfiguracja IP systemu Windows

Wystąpił błąd podczas odnawiania interfejsu Połączenie sieci bezprzewodowej 4:  nie można
skontaktować się z serwerem DHCP. Upłynął limit czasu żądania.
Nie można przeprowadzić żadnej operacji na karcie Połączenie lokalne, ponieważ nośnik/kabel
tej karty jest odłączony.



Ktoś miał podobny problem? Ewentualnie jest w stanie zdiagnozować sytuację?


RE: Cykliczny brak dostępu do sieci po kilku minutach - thermalfake - 12.03.2014 21:59

Przypuszczam iż problemem może być tylko soft obsługujący ten moduł WLAN. Można jego obsługę zostawić systemowej usłudze Autokonfiguracja sieci WLAN (WLAN Autoconfig). Już się z takimi objawami spotkałem na innych sprzętach niekoniecznie lenovo dostępnych z modułem wlan intela.
Proszę odinstalować oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless WiFi Software, sam sterownik zostawić.
To oprogramowanie jest dostępne na stronie produktu Lenovo w paczce ze sterownikiem.