Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja i problemy - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja i problemy (/instalacja-i-problemy-39270-t)



Instalacja i problemy - marcin857 - 19.02.2014 18:10

instaluje z płyty to po skopiowaniu plików systemu następuje restart a później ekran staje na dowolny klawisz .... gdy wcisnę od razu po pojawieniu się tego napisu instalacja zaczyna się od nowa gdy czekam to nic się nie dzieje a nawet klawiatura nie reaguje. Próbowałem zainstalować XP i to samo. Z pendrive restartuje i zaczyna instalację od nowa.


W wyborze partycji mam zniknęła litera z dysk C i widnieje jako podstawowy, drug partycja na której mam potrzebne pliki widnieje jako systemowa, i trzecia największa z plikami jest jako logiczna.

partycja c z której mi zgninelo C powinna byc systemowa prawda ?

Jeszcze jedno po starcie płyty jest kilka instalacji Windows 7 i jedna z (odzyskane) z której i tak nie można odzyskać.


Dodam że cały problem wziął się z tąd że podłączyłem dysk 160 gb ze starego kompa. Po podłączeniu system nie chciał startować. Tamten dysk chyba popsułem bo teraz a ten komp ani stary go nie widzi, a w tym tzn nowy kompie nie mogę nwet zainstalować Windowsa. pomóżcie


RE: Instalacja i problemy - marcin857 - 21.02.2014 12:50

(19.02.2014 18:10)marcin857 napisał(a):  instaluje z płyty to po skopiowaniu plików systemu następuje restart a później ekran staje na dowolny klawisz .... gdy wcisnę od razu po pojawieniu się tego napisu instalacja zaczyna się od nowa gdy czekam to nic się nie dzieje a nawet klawiatura nie reaguje. Próbowałem zainstalować XP i to samo. Z pendrive restartuje i zaczyna instalację od nowa.


W wyborze partycji mam zniknęła litera z dysk C i widnieje jako podstawowy, drug partycja na której mam potrzebne pliki widnieje jako systemowa, i trzecia największa z plikami jest jako logiczna.

partycja c z której mi zgninelo C powinna byc systemowa prawda ?

Jeszcze jedno po starcie płyty jest kilka instalacji Windows 7 i jedna z (odzyskane) z której i tak nie można odzyskać.


Dodam że cały problem wziął się z tąd że podłączyłem dysk 160 gb ze starego kompa. Po podłączeniu system nie chciał startować. Tamten dysk chyba popsułem bo teraz a ten komp ani stary go nie widzi, a w tym tzn nowy kompie nie mogę nwet zainstalować Windowsa. pomóżcie





Rozwiązałem, zbootowałem gparted i i tam sformatowałem dysk C i przestawiłem opcję boot na dysk C bo mi się przestawiło na inną partycję i to była przyczyna że windows po restarcie nie startował.

Dzięki wszystkim za pomoc