Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji (/nie-moge-przywrocic-plikow-folderow-do-oryginalnej-lokalizacji-39219-t)



Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji - mic7 - 16.02.2014 19:04

Mam mały problem z przywracaniem plików z kopii zapasowej. Gdy potrzebuje przywrócić utracony folder np. C:\Program Files (x86)\Adobe zaznaczam opcję "do oryginalnej lokalizacji" po czym wyskakuje komunikat że zostało przywrócone ale że niektóre programy lub pliki nie zostały przywrócone do oryginalnej lokalizacji. Przeglądam C:\Program Files (x86) i nie ma tam folderu Adobe... podobnie się dzieje z każdym inny folderem....
Natomiast gdy wybieram drugą opcję ręcznego wskazania lokalizacji, folder razem z plikami zostaje przywrócony pomyślnie. Nie wiem może robię coś źle, ale pierwsza opcja jest dla mnie wygodniejsza. Ręczne wskazywanie miejsca przywracania wymaga małej korekty bo tworzy się w C:\Program Files (x86) katalog "C" i a w nim dopiero C:\Program Files (x86)\Adobe, czyli "Adobe" muszę ręcznie przerzucać do oryginalnej lokalizacji.


RE: Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji. - Illidan - 17.02.2014 07:50

Co usuwasz do Backupu? Zobacz inny soft do tego,tu raczej coś z nim jesr nie tak skoro z automatu tego nie robi a ręcznie tak.

Używasz*


RE: Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji. - mic7 - 17.02.2014 21:14

Korzystam z tworzenie i przywracania plików z Win7.


RE: Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji - Illidan - 17.02.2014 21:57

Ummm,te narzędzie moim zdaniem nie jest rewelacyjne do tego typu rzeczy,także miewałem kiedyś kłopoty z odzyskiem plików nim.Mo ja rada jest taka,by odzyskać to co chcesz i przygotować nowe kopie danych tym apletem systemowym.Bo może w starych kopiach jest coś nie tak i system ma problemy z ich odzyskiem.Zobacz także jak jest z uprawnieniami na dysku w folderze gdzie chcesz pliki przywracać,bo może nie ma "Pełnej kontroli" i stąd problemy z przywracaniem ich z automatu.
Jeśli mogę coś także zasugerować,to przejście na program "EaSeus Toto Backup",to darmowa aplikacja która moim zdaniem się lepiej sprawuje od systemowego "backapowania" i mi nie raz już tyłek uratowała,bo i kopie partycji systemowej nim zrobisz.Tu masz opis programu:
http://forum.komputerswiat.pl/topic/28140-tworzenie-kopii-zapasowej-systemu-windows/


RE: Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji - mic7 - 19.02.2014 14:06

Z EaseUS już korzystałem wcześniej, bardzo fajny programik. Info właśnie znalazłem na forum komputer swiat.
A może znacie podobny darmowy do zastosowań komercyjnych ?
Jeśli padnie dysk to czy będzie można przywrócić system wraz z zainstalowanymi programami na nowym dysku (fizycznym) za pomocą EaseUS i tak samo w przypadku kopii zapasowej systemu z Win7 ?


RE: Nie mogę przywrócić plików/folderów do oryginalnej lokalizacji - Illidan - 19.02.2014 16:08

Jeśli kopie systemu wykonałeś z zainstalowanym softem to i on zostanie także przywrucony.Co do alternatyw to zabacz te które podałem w poradniku,trzeba się z licencjami zapoznać.