Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem ze sterownikiem graficznym i inne awarie systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem ze sterownikiem graficznym i inne awarie systemu (/problem-ze-sterownikiem-graficznym-i-inne-awarie-systemu-38931-t)



Problem ze sterownikiem graficznym i inne awarie systemu - Rhox123 - 31.01.2014 21:03

Witam zwracam się o szybka pomoc , mianowicie napotkałem duży problem . Moja praca polega na używaniu w dużej mierze komputera. 2 dni temu podczas uruchamiania pojawił się pewien duży problem na moim laptopie Acer 5750G. Po uruchomieniu systemu i wpisaniu hasła zastałem black screen czekałem 20 minut no ale skutków nie przynosiło wiec zresetowałem za pomocą włącznika ponownie i od tamtej pory jest katastrofa, a mianowicie system co prawda się uruchomił ale z masakryczna rozdzielczością czyli tylko najmniejsza dostępna (800x600). Szukałem na pomocy Windows i postępowałem zgodnie z procedurami tam przedstawionym jedna z nich była ponowna instalacja sterowników graficznych. Sęk w tym ze sterowników zainstalować nie da rada za żadne skarby świata.

Mam ciągle błąd mówiący że owe sterowniki nie są odpowiednie do mojej karty graficznej (Nvidia ) próbowałem męczyłem się ale nie ma co i mówię z góry że nie raz reinstalowałem aktualizowałem itp.. moje sterowniki i dobrze wiem jaką posiadam wersje więc błąd nie wchodzi w grę próbowałem różnych metod ale nic . Następnym problemem są straszliwe scinki zacinki i wszystkiego rodzaju zwiechy potocznie mówiąc możliwe

. Na innym forum dostałem rade że to virus tak wiec skanowałem ja i komputer czyścił informatyk znajomy więc virusów zero . Aktualnie komputer włącza się ale tylko klickne start i odrazu brak odpowiedzi z jego strony rozdzielczość jest okropna mam wszędzie białe ramki na pulpicie z kosmosu bez funkcji i możliwości usunięcia .
Na komputerze jest Windows 7 starter wiec płyty nie mam ale klucz i wszystko tak więc żadne piraty nie wchodzą w grę , na sprzęcie mam masę dokumentów ważnych i nie wiem co zrobić sytuacja jest trudna praca jest komputera dlatego proszę o jakieś wskazówki dotyczące tego co mogę zrobić bo teraz nawet w trybie awaryjnym odrazu mam błędy i nie da sie nic zrobić . Jeszcze jedna ważna rzecz ja regularnie tworzyłem punkty przywracania systemu i kiedy chciałem jeden z nich uzyc dostalem komunikat ze został usunięty a w raz z nim wszystkie inne bez mojej ingerencji . Hardware komputera jest nowe wszysto działa dysk nie ma problemów karta graficzna również więc chciał bym wiedzieć co jest kurcze grane . Wiem że nie dałem wielu przydatnych informacji dotyczących błędów i sprawdzić tego nie mogę ale może istnieje sposób poradzenia sobie.


RE: Win 7/problem złe działanie - Norbi - 31.01.2014 21:51

Zaraz zaraz, a po co instalujesz sterowniki od karty Nvidia? O ile dobrze zrozumiałem to masz problem z grafiką zintegrowaną. Żebym nie walną ''babola'' podaj mi dokładny model laptopa. Postaramy się coś zaradzić.


RE: Win 7/problem złe działanie - Rhox123 - 01.02.2014 13:49

Już podaje , ale owszem masz racje do zintegrowanej karty też nie da się sterowników instalować .A mój laptop to :Acer Aspire 5750G Procesor: Intel Core i5-2410M 2.3 GHz with turbo to 2.9 GHz/Karta graficzna Nvidia GeForce GT 520M/ Ram 4GB /HDD 500GB


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Norbi - 01.02.2014 17:12

Tak na szybko:
CPU - http://ark.intel.com/products/52224
Jak widać grafika - Intel® HD Graphics 3000
Sterowniki - http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers
Popraw tytuł bo wątek poleci do kosza a ja się zdenerwuję że tyle mojej pracy i czasu pójdzie na marne.


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Rhox123 - 01.02.2014 19:53

Sciągne to chociaż już próbowałem ale będzie jeszcze raz jak coś pomoże to dam znać. I dziękuje za rade , a nagłówek tematu już zmieniłem po prostu wczoraj byłem na firmowym komputerze kolegi i nie miałem czasu by myśleć pisałem na szybko .


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Norbi - 01.02.2014 20:21

Ok. nic się złego nie stało. Pobierz sterowniki, zainstaluj. Jak będą problemy to zapraszam z powrotem. Postaramy się pomóc.


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Rhox123 - 02.02.2014 12:22

Jeszcze raz wystąpił problem , po wejściu na stronę producenta i pobraniu sterowników podczas instalacji wywala mi błąd że system nie posiada minimalnych rekwizytów do instalacji programu (czyli w tym wypadu sterownika) i teraz co mam zrobić bo nie mam bladego pojęcia . ?


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - irocket - 02.02.2014 12:40

Czy sterowniki gdzieś się wypakowują? Jeżeli tak, to czy jest / są tam w środku jakieś plik/i z rozszerzeniem *.inf?


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Rhox123 - 02.02.2014 15:19

Sterowniki od intela nie pokazują docelowego folderu instalacyjnego wiec nie wiem gdzie to się znajduje co za tym idzie nie mam pojęcia czy takowe pliki tam są. Próbowałem także programem easy drive i dalej nic .... nie idzie tego zainstalować .

Jeszcze jedna sprawa własnie próbowałem po raz setny zainstalować i dostałem nowy błąd : program instalacyjny nie zdołał zainstalować jednego lub więcej sterowników peryferyjnych.


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Norbi - 02.02.2014 15:36

Sprawdź folder C:intel
Ja na Twoim miejscu zrobił bym tak: pobranie sterowników ze strony producenta, odinstalowanie sterowników w systemie, usunięcie karty graficznej po przez Menadżera Urządzeń, restart. System powinien uruchomić kartę jako standartową VGA. Później ponowna instalacja i jak będą błędy to będziemy szukali dalej.


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Rhox123 - 02.02.2014 15:43

W folderze C:intel jest tylko folder Logs w którym znajduje się Intel Chipset i Intel GFX, i floder Extremegraphics gdzie mam logs i dwa pliczki tekstowe nic więcej. A Sterowniki są już odinstalowane jest VGA i nie da się i tak wykonać ponownej instalacji .


RE: Windows 7 64 bit- Problem Sterowniki graficzne i ogólna malfunkcja systemu - Rhox123 - 04.02.2014 19:28

Ok zrobiłem format . Dziękuje wszystkim za staranie o pomoc daje + i temat do zamknięcia .