Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) (rozwiązany) (/rozchodzace-sie-z-filmem-napisy-hdtv-rozwiazany-3879-t)



Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) (rozwiązany) - damski75 - 21.01.2010 18:00

Witam ja wiąże się z takim problemem otóż ostatnio pobrałem film w HD 720p (waży 4,3GB) film odtwarzany jest bez problemów
natomiast problem polega na tym, że dopasowane napisy po prostu się rozchodzą z obrazem. Wygląda to tak, że na początku filmu idą ok a po około 3-4 minutach zaczynają wyprzedzać obraz (za szybko lecą). Próbowałem kombinować z synchronizacja ale to nic nie daje bo po synchronizacji im dłużej leci film tym bardziej się rozjeżdża.
Nie wiem jak ten problem rozwiązać więc zwracam się do was o pomoc.
Pozdrawiam


RE: Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) - Lalik - 21.01.2010 18:05

Czym to odtwarzasz? Spróbuj zmienić odtwarzacz na KMplayer lub BestPlayer (najnowsza beta) i nie ma żadnych problemów nawet z fullHD. Jakby nie pomogło daj znać, będziemy myśleć, ale jak dla mnie to ewidentna wina odtwarzacza Uśmiechnięty


RE: Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) - War_3_ - 21.01.2010 18:16

Moim zdaniem przyczyną jest niedopasowanie napisów.
Masz napisy (dla przykładu podaję wartości) przygotowane dla 23,6 klatek na sekundę a film jest odtwarzany na 23 klatkach i stąd te różnice.
Jest taka aplikacja - NapiProjekt, z tego co pamiętam zwykła ściągać dobrze przygotowane napisy do odpowiedniej wersji.


RE: Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) - damski75 - 21.01.2010 18:20

Tylko tak się składa, że napisy były ściągane właśnie z NapiProjekt Uśmiechnięty

Zaraz spróbuje z tym odtwarzaczem KMplayer i dam znać.


RE: Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) - Lalik - 21.01.2010 18:23

(21.01.2010 18:20)damski75 napisał(a):  Tylko tak się składa, że napisy były ściągane właśnie z NapiProjekt Uśmiechnięty

Zaraz spróbuje z tym odtwarzaczem KMplayer i dam znać.

Ok czekamy, a jeszcze tak spytam to tylko na tym jednym filmie hd próbowałeś ? Czy miałeś więcej filmów ? Bo może faktycznie napisy źle dopasowane masz ? Jeśli na innych filmach HD jest podobnie odtwarzacz wyeliminuje problem Uśmiechnięty


RE: Rozchodzące się z filmem napisy (HDTV) - damski75 - 21.01.2010 18:31

Nie tylko jeden film mam w HD Zacieszacz i muszę powiedzieć, że mi pomogłaś ponieważ odtwarzacz KMplayer świetnie sobie poradził i napisy idą idealnie Zacieszacz

Teraz to będzie mój główny odtwarzacz filmów dzięki za pomoc idzie "Pomógł" Uśmiechnięty