Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych (/wieksza-ilosc-bajtow-odebranych-niz-wyslanych-38668-t)



Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 18.01.2014 17:24

Od kilki dni mój internet mocno zwolnił , poszperałem trochę i zobaczyłem że w połączeniach sieciowych więcej bajtów odbiera niż wysyła . Czy ma to jakiś wpływ na szybkość internetu ?

IMG : http://imageshack.com/a/img585/5594/y51x.png


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - irocket - 18.01.2014 18:19

To jest przecież normalne. Więcej "ściągasz" z internetu (strony, obrazki, filmy) niż wysyłasz (zapytania do serwerów, posty na forum itd)


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 18.01.2014 18:37

Na drugim komputerze nie ma takiej wielkiej różnicy. Nawet gdy nie korzystam z internetu są takie różnice


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - irocket - 18.01.2014 18:54

U mnie jest tak:
[Obrazek: Bghi1DR.png]

Net radiowy, GSM, ADSL czy np w bloku kablowo?


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 18.01.2014 18:57

ADSL , od kilki dni mam wysokie pingi , wolny transfer i wolno sie strony otwierają .


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - irocket - 18.01.2014 19:15

Pokaż zrzut z routera z zakładki status, jeżeli nie masz zabezpieczonego wifi, to zabezpiecz, jak masz zabezpieczone, to zmień hasło.


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 18.01.2014 19:23

Nie wiem czy oto ci chodziło

http://imageshack.com/a/img34/402/nl4v.png


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - thermalfake - 18.01.2014 20:59

Nie statystyki każdego portu ethernetowego LAN tylko status WAN'u - w tym wypadku jest to modem i wtyczka RJ11.
Jeśli nasiliły się zakłócenia i szumy to masz odpowiedź.


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 18.01.2014 23:19

A gdzie to znajdę bo nie za bardzo wiem gdzie szukać


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - thermalfake - 18.01.2014 23:51

Szare komórki podpowiadają iż powinieneś napisać co to jest za model urządzenia. Najczęściej jest to główna zakładka nazwana Status ale tam nie będzie parametrów łącza - tylko zewnętrzny IP od dostawcy, DNS'y, brama itp.
Parametrów łącza trzeba szukać głębiej ale to już zależy od producenta i jego firmware'u.


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - thermalfake - 19.01.2014 13:47

To co jeszcze mi naszło na myśl.
Wejdź do konfiguracji routera, zrób backup ustawień do pliku i zapisz u siebie na dysku. Zresetuj ten router do ustawień fabrycznych - gdzieś na urządzeniu będzie reset który trzeba przycisnąć czymś ostrym na parę sekund. Jak router wstanie wtedy wchodzisz ponownie i odtwarzasz backup.
Dobrym rozwiązaniem jest potestowanie dostępu do internetu z systemów livecd np w hirens boot cd jest minixp. Zobaczysz czy sytuacja nadal występuje z niskimi transferami i wysokimi pingami. Jeżeli nie to znaczy, że masz skopany system.


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 19.01.2014 18:30

Wydaje mi sie że było to tylko przeciążenie lini bo teraz z netem 10Mb/s mam ping 35-40


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - irocket - 19.01.2014 18:46

Czyli do zamknięcia?


RE: Większa ilość bajtów odebranych niż wysłanych - Serfin - 19.01.2014 18:50

Myśle że tak Cwaniak Dzięki za pomoc