Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak przyśpieszyć Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak przyśpieszyć Windows 7 (rozwiązany) (/jak-przyspieszyc-windowsa-7-rozwiazany-3864-t)

Strony: 1 2


Jak przyśpieszyć Windows 7 (rozwiązany) - Pluto - 21.01.2010 09:45

Witam , chodzi mi o przyśpieszenie w każdym możliwym zakamarku W7 oraz programów Uśmiechnięty np. GG mi się troszkę ładuję , a ja chce mieć płynie Cwaniak .

Są jakieś zmiany ? Takie coś jak w poście o przyśpieszeniu Firefoxa Uśmiechnięty Zrobiłem to co kazano i około 25 % szybciej bo więcej moim zdaniem nie szło uzyskać xD z 1 m/b łącza na routerze Cwaniak

Czekam na propozycje wszelakiego typu Uśmiechnięty



RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - War_3_ - 21.01.2010 11:30

Nic nie piszesz jaki masz sprzęt, może to sprawa hardware ?


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 11:51

Mi chodzi głównie o jakieś zmiany w rejestrze , coś modyfikować , konfigurować itd , aby system pociągnął trochę więcej , liczę na 20 % większej szybkości .

Dane Laptopa :

Toshiba a-300
Ram 3 GB
Procesor Intel T3400 @2.16 Ghz 2.17 [nie wiem o co chodzi z tym zbytnio Zacieszacz ]
Chcę żeby programy się szybciej uruchamiały oraz sam system przyśpieszył przechodzenie z folderu do folderu przykładowo .


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 11:58

Co do gadu gadu, zwłaszcza tego nowego tnie się nawet na nowych komputerach, więc zastanów się czy się nie przesiąść na inny soft bądź starszą wersję. Żeby przyspieszyć sam system zmianami w rejestrze, nie słyszałam przynajmniej na razie, wiem, że można pogrzebać i pokombinować z zamykaniem, ale czy to coś daje jakoś specjalnie nie poczułam, najlepszym i najlepiej sprawdzonym sposobem jest przeczyszczenie od czasu do czasu rejestru systemowego i defragmentacja, ale nie z poziomu systemu. Do tych operacji poleciłabym TuneUP 2010, na niektórych komputerach różnica jest naprawdę spora.


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 12:09

To próbujemy , mogę jeszcze coś zmienić ? Uśmiechnięty Jakieś zmiany nie wizualne ale techniczne coś co mi nie będzie przeszkadzało a da moc Uśmiechnięty ?


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 12:17

(21.01.2010 12:09)Pluto napisał(a):  To próbujemy , mogę jeszcze coś zmienić ? Uśmiechnięty jakieś zmiany nie wizualne ale techniczne coś co mi nie będzie przeszkadzało a da moc Uśmiechnięty ?

Możesz też w TuneUp-ie wykorzystać opcję /Optimize system startup and shutdown/ na niektórych kongfiguracjach przynosi dobry skutek Uśmiechnięty


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 12:34

Jest różnica ale jeszcze konfiguruje Zacieszacz


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 12:39

(21.01.2010 12:34)Pluto napisał(a):  Jest różnica ale jeszcze konfiguruje Zacieszacz

Powiem Ci tak, im słabszy sprzęt tym większa różnica, tak samo jak z Firefox-em, ja na 30Mb różnicy nie czuję prawie żadnej Cwaniak moje oko nie jest wstanie jej nawet zauważyć Cwaniak
No chyba, że nowy sprzęt jest tak zapuszczony, wtedy różnicę czuć odrazu Uśmiechnięty


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 12:50

Wyłączyłem wszystkie zamulacze - vizuale itd. i komp laaaata Zacieszacz chociaż z jednej strony traci się wygląd , zobaczę czy tak zostawię czy jednak postawię Aero , ale nadal program będę używał bo widoczna różnica .


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Irek. - 21.01.2010 14:16

TuneUp 2010 polecam.


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 18:15

Przyśpieszył , zyskałem 400 mb ram . A możecie mi powiedzieć ile Aero pobiera pamięci ? Lub czy ktoś może wrzucić jakiś wygląd który nie pobiera więcej niż 50 mb Uśmiechnięty . Sam nie chcę sprawdzać ile bo i tak nie wiedziałbym dokładnie który proces to wizual Cwaniak . Pozdrawiam.


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 18:26

GG odinstaluj zainstaluj aqq i odzyskasz kolejne 100 Uśmiechnięty
A co do procesów od areo to dwm.exe, ale kilka innych procesów również pochłania więcej ramu przy włączonym dwm.exe, wszytko jest uzależnione od kompozycji Cwaniak


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 18:36

Wiem , już mam Uśmiechnięty . Ale ile pobiera około RAMu ? Bo nie wiem czy mi to warto z takim surowym wyglądem mieć laptopa Zacieszacz


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 18:41

Włącz Aero i zobaczysz na swojej konfiguracji, mi pobiera w polocie do 34mb, ale dużo zależy od konfiguracji, poza tym zawsze możesz włączyć Aero, a tylko niektóre bajery powyłączać w właściwościach systemu, na zakładce zaawansowane i tam masz efekty wizualne Uśmiechnięty


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 18:42

To zrobię trochę skompe ale niech będą : ]
100 mb około a ustawiłem na MAX Uśmiechnięty czy ja wiem , zostanę przy wyglądzie , wydajność i tak jest bo dzięki wam programik wyczyścił 400 mb z czego 300 mi pozostało Uśmiechnięty
Lalik daj screen do Twoich konfiguracji Uśmiechnięty


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 19:00

(21.01.2010 18:42)Pluto napisał(a):  To zrobię trochę skompe ale niech będą : ]
100 mb około a ustawiłem na MAX Uśmiechnięty czy ja wiem , zostanę przy wyglądzie , wydajność i tak jest bo dzięki wam programik wyczyścił 400 mb z czego 300 mi pozostało Uśmiechnięty
Lalik daj screen do Twoich konfiguracji Uśmiechnięty

Ważne, że rady się przydały Cwaniak Pomyśl jeszcze nad tym gg Cwaniak Pozdrawiam


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 19:06

GG zmieniłem na AQQ Cwaniak fakt 10 razy mniej poboru no ale jednak lepsze było GG . Cwaniak ale AQQ pozostanie Zacieszacz . Proszę Cię zrób screena , ustawię sobie takie konfig. jak Ty Cwaniak .


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 19:12

Ale screena czego ? Ja mam na maxa jeśli chodzi o wygląd, tak jak Ci napisałam dużo zależy od komputera, poza tym mam załadowane niecertyfikowane style Cwaniak
Nie wiem czy o to Ci chodziło ?
[Obrazek: bez_tytulu?]


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Pluto - 21.01.2010 19:31

Ejjjj to podrzuć linka do tego i inf jak zainstalować bo 150 mb a 30 to różnica chyba Zacieszacz


RE: Jak przyśpieszyć Windows 7 - Lalik - 21.01.2010 19:46

Powiedziałam Ci, że to jest uzależnione od konfiguracji komputera i u ciebie wcale to nie musi być 30.
Masz tu link do Themes, żeby go pobrać musisz się tam zarejestrować i pochwalić w kilku postach Themy
http://http://creativx.net/forums/windows-7-themes/1310-gold-glass-style-theme-win7.html
Tu masz informacje jak zainstalować:
http://windows7forum.pl/jak-zainstalowac-pobrane-kompozycje-windows-7-rozwiazany-t-2240.html
Tylko najpierw musisz odblokować style za pomocą sunrise Seven
http://windows7forum.pl/jak-szybko-zoptymalizowac-windows-za-pomoca-programu-sunrise-t-3236.html
Zakładka większe dostosowanie.
Tu masz procesy Cwaniak
[attachment=497]