Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach (/czy-da-sie-aktywowac-jedna-kopie-systemu-tym-samym-kluczem-na-dwoch-komputerach-38594-t)



Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - uncles - 15.01.2014 07:21

Dzień dobry

Panowie, mam pytanie.
Potrzebuję na dosłownie tydzień czasu korzystać w domu z dwóch komputerów.
Z tym, że mam tylko jednego Windows 7 Pro. Chciałbym po prosty na tych kilka, no max 14 dni zainstalować na drugim komputerze tego samego Windows 7 z tym samym kluczem. Ściągnąć aktualizacje itd.

Czy Microsoft może mi zablokować taki klucz? Oni to jakoś sprawdzają?

Pozdrawiam serdecznie


RE: Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - peciaq - 15.01.2014 11:33

Jak nie masz licencji na więcej stanowisk to coś takiego nie przejdzie. Skoro potrzebujesz tego na 2 tygodnie, to może lepszym rozwiązaniem byłaby jakaś wersja testowa 7 po prostu?


RE: Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - uncles - 15.01.2014 12:15

Dlaczego nie przejdzie? Od razu zablokują czy w ogóle nie da się zainstalować? Mam wersje box

Poczytam o tej wersji testowej.

dziekuje


RE: Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - peciaq - 15.01.2014 12:23

Zainstalować zainstalujesz, ale to jest niezgodne z licencją. Wersja BOX to wersja, która może być zainstalowana tylko na jednym komputerze na raz.

Co do testowej to nie wiem czy się nie pomyliłem, bo teraz testowo legalnymi kanałami dostępna jest chyba już tylko Windows 8.1 w wersji Enterprise.


RE: Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - Maxim128 - 15.01.2014 15:59

Instalujesz tę siódemkę bez klucza(powinno przepuścić). Będzie działała 30 dni.


RE: Czy da się aktywować jedną kopię systemu tym samym kluczem na dwóch komputerach - thermalfake - 18.01.2014 20:33

Instalacja bez klucza działa bez aktywacji tylko w przeciągu 3 dni a nie 30-stu.
Ponadto takie działanie instalacji jakiegokolwiek systemu MS jest niezgodne z zasadami użytkowania licencji EULA, nawet jeśli to tylko "na dwa tygodnie". Od użytku niepłatnego do testów są wersje trial 90 dniowe publikowane na stronach microsoftowego technetu.
W Twoim przypadku aktywacja na pierwszym stanowisku się wysypie kiedy zrobisz to na drugim a potem włączysz ten pierwszy.
Jeśli sobie wykupisz dostęp do licencji zbiorczej (firmy, organizacje, instytucje) volume licence kit (VLK) to nie ma problemu, możesz używać klucza na tylu stacjach ile przewiduje licencja.
Kojarzę jeszcze iż w niektórych krajach był Family Pack - system na 3 stanowiska w domostwie. Ale polska to kraj daleko za murzynami.