Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa (/touchpad-w-laptopie-asus-a52f-nie-dziala-38577-t)



Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa - d4mi4n - 14.01.2014 17:38

Witam wszystkich! Problem wygląda następująco od pewnego czasu nie mogę włączyć touchpada kiedy używam klawisza funkcyjnego fn+f9 touchpad nie chce sie wlaczyc caly czas pokazuje touchpad diable. Mam zainstalowany driver ELAN ale touchpad cały czas nie działa. Co może być powodem? Myślę, że nie jest wykrywalny jak to naprawić ? Zakłopotany Z góry dziękuję za pomoc Uśmiechnięty


RE: ASUS A52F nie działający touchpad - Norbi - 14.01.2014 17:41

Usuń obecny sterownik, restart, pobierz i zainstaluj jeszcze raz --> http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=A52F&os=29
Sprawdź czy działa ewentualnie sprawdź ustawienia samego touchpada w aplikacji. Może funkcja klawiszy funkcyjnych jest wyłączona?


RE: ASUS A52F nie działający touchpad - d4mi4n - 14.01.2014 17:50

Mistrzu zrobiłem jak mówisz chociaż przeinstalowałem i zainstalowałem ten sam bo właśnie stąd pobierałem i instalowałem poprzednio. Funkcja klawiszy działa tylko pokazuje mi cały czas gdy wciskan fn + f10 touchpad disable a enable gdzie? nie wiem dlaczego nie działa Smutny


RE: ASUS A52F nie działający touchpad - Norbi - 14.01.2014 18:01

Pisałem - sprawdż ustawienia aplikacji. A sprawdzałeś Fn + F9 albo inną kombinację? Skoro jest opcja ''Disable'' to i powinna być ''Enable''. A może obie są pod tą samą kombinacją klawiszy?


RE: ASUS A52F nie działający touchpad - irocket - 14.01.2014 18:29

Fn+F9 przełącza touchpad (enabled / disabled). Poszukaj w ustawieniach sterownika. Sprawdziłbym u mnie na K50ID, ale mnie siostra nie wpuści Zadowolony

Edit: udało mi się dostać do laptopa. Wejdź do Panelu sterowania, wybierz Mysz, przejdź do karty Elan. Sprawdź czy masz odznaczone "Dezaktywuj w przypadku podłączenia myszy USB".


RE: Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa - d4mi4n - 01.03.2014 18:20

Przepraszam za nieobecność ale byłem strasznie zajęty. Touchpad od tamtej pory cały czas nie działa. Wygląda to tak Smutny

[Obrazek: b79r.jpg]


RE: Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa - Norbi - 01.03.2014 18:32

Pokaż zrzut z Menadżer Urządzeń. Coś mam wrażenie że nie wszystkie sterowniki są zainstalowane.


RE: Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa - d4mi4n - 01.03.2014 18:55

ano prosze

[Obrazek: rrpy.jpg]


RE: Touchpad w laptopie ASUS A52F nie działa - Norbi - 01.03.2014 19:25

Hmm, bardziej mnie interesuje rozwinięcie tej pozycji. A to co pokazałeś może wskazywać na to że urządzenie jest uszkodzone albo wypięła się taśma z płyty głównej i nie działa. Możesz zdjąć obudowę i sprawdzić albo zainstaluj to --> http://www.aida64.com/ i zobacz co pokaże.