Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows Vista, jak naprawić przy pomocy systemu z CD po wybraniu "napraw Windows" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Windows Vista, jak naprawić przy pomocy systemu z CD po wybraniu "napraw Windows" (/windows-vista-jak-naprawic-przy-pomocy-systemu-z-cd-po-wybraniu-napraw-windows-38574-t)



Windows Vista, jak naprawić przy pomocy systemu z CD po wybraniu "napraw Windows" - axeld - 14.01.2014 17:24

Witam!

Mam problem z komputerem cioci, na którym jest... Windows Vista - PROSZĘ NIE UCIEKAJCIE!!
Pytanie jakie mam, dotyczy właściwie wszystkich Windowsów - jest uniwersalne - chodzi o naprawę.

Na tym komputerze sypnął się Windows - w czasie uruchamiania systemu komputer się resetuje.
Dzieję się tak we wszystkich trybach - normalnym, awaryjnym, nawet w wierszu poleceń.

Ciocia kupiła ten komputer z wersją Windowsa OEM - jest książeczka, jest naklejka z kodem na obudowie.
Ale nie ma CD!!

Książeczka wygląda tak:

[Obrazek: -12.jpg]

Chciałbym uruchomić na tym komputerze system z CD i wybrać "napraw Windows".

Moje pytania:
- czy da się ściągnąć oryginalną wersję ISO płyty tej wersji ze stron Microsoftu czy muszę szukać w torrentach?
- czy jak ściągnę tą wersję to zainstalowany Windows nie zbuntuje się "tę instalację Windows instalowano z innej płyty" czy coś w tym stylu?
- czy taka naprawa pomoże?

Z góry dzięki za pomoc.
Adam


RE: Pomoc w naprawie Windows - Norbi - 14.01.2014 17:29

Wiesz może czy masz na dysku twardym partycję ''Recovery''? Jeśli tak to uruchom/zainstaluj od nowa system z tej partycji.


RE: Pomoc w naprawie Windows - axeld - 14.01.2014 17:32

Własnie wiem, że przy wersjach OEM jest taka praktyka - mała partycja z instalką Windows, ale nie wiem jak sprawdzić czy ona jest, jak z niej wystartować, jak to się robi?


RE: Pomoc w naprawie Windows - Norbi - 14.01.2014 17:38

Podczas uruchamiania komputera musisz wejść do BIOS-u i tam sprawdzić kolejność bootowania - najczęściej odpowiada za to klawisz F1, F2 albo DEL ewentualnie sprawdź czy podczas uruchamiania nie masz już pokazanych/wyświetlonych nazw klawiszy odpowiedzialnych za poszczególne funkcje.


RE: Pomoc w naprawie Windows - axeld - 14.01.2014 17:40

Ale w BIOSie tylko się ustawia czy chcesz bootować z Hard Disk czy z CD-ROM itp. Nie można wybrać chyba z jakiej partycji ma się bootować.
Ten komputer ma 8 lat.


RE: Pomoc w naprawie Windows - Norbi - 14.01.2014 17:42

To ''nie można wybrać CHYBA'' czy można wybrać? Sprawdzałeś?


RE: Pomoc w naprawie Windows - axeld - 14.01.2014 17:50

Teraz nie mam dostępu do tego komputera - w sobotę tam jadę.
A z tym ściągnięciem instalacji na CD to wyjdzie?


RE: Pomoc w naprawie Windows - Norbi - 14.01.2014 17:56

1. Nie na CD tylko na DVD jeśli już.
2. Jeśli myślisz o pirackim systemie to pomyliłeś fora.
3. Żeby sprawdzić czy masz tą partycję to możesz podpiąć dysk do innego komputera albo uruchomić komputer z LiveCD - Linux, HirensBoot albo tego typu.
4. Nie pisz czegoś czego nie wiesz albo nie jesteś pewny.
5. Jak będziesz wiedział więcej to daj znać.


RE: Pomoc w naprawie Windows - irocket - 14.01.2014 18:27

Nie, ściągnąć nie można. Możesz pożyczyć oryginalną płytę z takim systemem od kogoś i użyć swojego klucza. Partycja recovery jest przy preinstalowanych systemach w laptopach, normalne wersje OEM (te co można kupić w sklepie) różnią się tylko tym od BOX, że możesz zainstalować ją zgodnie z licencją na jednym komputerze. System z wersji BOX można zainstalować na innym sprzęcie po odinstalowaniu go z nośnika, gdzie jest zainstalowany.