Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Gra na Steam wymaga uprawnień do uruchomienia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Gra na Steam wymaga uprawnień do uruchomienia (/gra-na-steam-wymaga-uprawnien-do-uruchomienia-38513-t)



Gra na Steam wymaga uprawnień do uruchomienia - Remiol - 11.01.2014 19:08

Windows 7 64-bit - Gra Skyrim zainstalowana pod Steam'em w ubiegłym roku. Do wczoraj uruchamiała się normalnie. Dzisiaj nagle wyskakuje komunikat UAC o podanie hasła admina do uruchomienia? Co "odbiło" windowsowi?
Wczoraj przeinstalowałem tylko sterowniki HD audio bo wyszła nowa wersja, ale to nie powinno mieć nic do rzeczy.
Jak mogę dodać tę grę do wyjątków UAC? Próbowałem trik z uruchomieniem jako administrator + tryb zgodności z XP... Niestety, dalej to samo.
Próbowałem też dodać użytkownika i uprawnienia do uruchomienia, ale to też nie pomogło.
Mogę odpalić grę na koncie z uprawnieniami admina, ale nie o to chodzi. Na co dzień lepiej działać na zwykłym.

@edit
OK, już sobie poradziłem. To znaczy rozwiązałem problem choć nie znalazłem przyczyny, która spowodowała wymóg UAC.
Pomogło narzędzie Microsoft Application Compatibility Toolkit. Dziwne, że takie coś nie jest domyślnie dołączane do Windowsa.

Do zamknięcia.