Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Po reinstalacji systemu komputer nie wykrywa sieci bezprzewodowych - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Po reinstalacji systemu komputer nie wykrywa sieci bezprzewodowych (/po-reinstalacji-systemu-komputer-nie-wykrywa-sieci-bezprzewodowych-38470-t)



Po reinstalacji systemu komputer nie wykrywa sieci bezprzewodowych - m101 - 09.01.2014 13:34

Dostałem używany komputer, Fujitsu Lifebook AH531. Z racji faktu, że był kupiony na odsprzedaży wewnętrznej firmy zostało na nim trochę śmiecia, plus wywalał mi wszystkie programy graficzne, jakie instalowałem.

Zainstalowałem ponownie Windows 7 Home Premium x64 (taki, jak oryginalnie wgrany), z .iso ze strony Microsoftu i z kodem z naklejki na kompie. Przed instalacją komputer bezproblemowo łączył się z siecią bezprzewodową - router, do którego są podłączone dwa inne komputery i działa bez zarzutu - jednak po instalacji w ogóle nie może wykryć sieci bezprzewodowych. Menedżer urządzeń pokazuje tylko karty Bluetooth (wg. opisów: Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit), Intel Centrino Wireless-N 1030 (b g n ), 2.1+EDR Bluetooth).

Instalacja sterownika ze strony Intela zwraca błąd "Cannot install drivers. No Intel ® Adapters are present in this computer." i zaczynam mieć wrażenie, że spieprzyłem coś na całej linii.

Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Reinstalacja systemu, komputer .......... - Norbi - 09.01.2014 17:01

Pokaż zrzut z ''Menadżer Urządzeń'' z rozwinięta pozycją ''Karty sieciowe''.


RE: Reinstalacja systemu - thermalfake - 10.01.2014 23:05

Pod tym adresem masz sterowniki, oprogramowanie do tego sprzętu dla Win 7 x64
http://support.fujitsupc.com/CS/Portal/supportsearch.do?srch=DOWNLOADS&Series=A%20Series&Model=AH531&ProductType=Notebook%20PC

Cytat:Instalacja sterownika ze strony Intela zwraca błąd "Cannot install drivers. No Intel ® Adapters are present in this computer." i zaczynam mieć wrażenie, że spieprzyłem coś na całej linii.

Do urządzeń mobilnych najpierw patrzy się na stronę supportu producenta lapka bo sterowniki często mają zaszyty w nich nieco inne identyfikatory sprzętowe (z racji modyfikacji), stąd przy wykrywaniu referencyjnego sterownika piszą, że nie znajdują sprzętu.