Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem ze sterownikami w laptopie HP Pavilion dv6500 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Problem ze sterownikami w laptopie HP Pavilion dv6500 (/problem-ze-sterownikami-w-laptopie-hp-pavilion-dv6500-38468-t)



Problem ze sterownikami w laptopie HP Pavilion dv6500 - loss - 09.01.2014 12:16

Witam

Zamieniłem Vistę na Win7 (home 64) i nigdzie nie mogę uzyskać informacji odnośnie sterowników do koprocesora i kamery . Menadżer urządzeń w ogóle nie widzi kamery . Po rozwinięciu "Inne urządzenia" mam żółte znaczki (brak sterowników) przy : Koprocesor , Podstawowe urządzenie systemowe oraz pod Kontrolerami uniwersalnej magistrali szeregowej : Unknokn Device . Szukałem na stronie HP i na forach bez powodzenia. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc . Moj model to : HP Pavilion 6510ef .


RE: HP Pavilion dv6500 - problem ze sterownikami - koprocesor - Norbi - 09.01.2014 17:08

Jesteś pewny że model laptopa to HP Pavilion 6510 EF czy HP Pavilion 6510 EW? Mam wrażenie że jednak EW --> http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&product=3545175
Nie ma co prawda sterowników do Windows 7 ale spróbuj zainstalować od Visty pamiętając o architekturze systemu - 32bit albo 64bit.


RE: HP Pavilion dv6500 - problem ze sterownikami - koprocesor - loss - 09.01.2014 21:31

Jestem pewien oznaczenie jest niestety 6510ef , na bank . Nie wiem także których sterowników użyć do koprocesora , czy do chipsetu, czy do karty graficznej, bo chyba nie do BIOSu . Reszty nie ma sensu podmieniać , bo wszystko chodzi (wi-fi, dźwięk, dysk, napęd, klawiatura, pad, itp. , grafika też) . Sprawdziłem przed chwilą , czy zewnętrzną kamerę logitecha da radę zainstalować i tak udało się . W menadżerze urządzeń pojawił się nowy wers "Urządzenia do obrazowania" - Logitech QuickCam i tylko to, tej wbudowanej kamerki, wciąż nie widzi .


RE: HP Pavilion dv6500 - problem ze sterownikami - koprocesor - Norbi - 10.01.2014 05:08

Na próbę możesz zainstalować sterowniki od wersji EW, to nie powinno nic popsuć w systemie. Myślę że sterowniki od chipsetu powinny pomóc.

EDIT: Mam problem z Twoim lapkiem, nie mogę znaleźć tego modelu który posiadasz - z końcówką EF, w większości jest ten sam model ale z końcówką EW. Coś mi się wydaje że skoro reszta oznaczenia się zgadza to różnice będą minimalne w wyposażeniu laptopa więc raczej sterowniki od EW nie powinny namieszać. Z resztą, zawsze możesz odinstalować.


RE: HP Pavilion dv6500 - problem ze sterownikami - koprocesor - loss - 10.01.2014 11:48

Dzięki wielkie za linka , zainstalowałem sterowniki do chipsetu, zniknął komunikat o koprocesorze , 2 pozostały jeszcze co prawda i kamerki wciąż nie wykrywa , ale już jest jakiś postęp . Załączam printscreen`a z menadżera urządzeń . W zasadzie tylko brak kamerki jest odczuwalny , reszta wszystko chodzi . Jeśli ktoś ma pomysł na kamerkę, poproszę o sugestie .


RE: HP Pavilion dv6500 - problem ze sterownikami - koprocesor - Norbi - 10.01.2014 15:04

Zainstaluj jakiś program który pokaże co masz w komputerze. Na podstawie tych danych będzie można ustalić co brakuje albo kto jest producentem np.: kamerki. Dodatkowo sprawdź czy po przez Windows Update w Panelu Kontrolnym masz możliwość aktualizacji sprzętu.


RE: HP Pavilion dv6500 - problem ze sterownikami - koprocesor - loss - 10.01.2014 22:23

Windows update już próbowałem, może to dobry pomysł przeszukać kompa programem, co prawda nie wiem jakim warto bo nigdy nie korzystałem z tego typu narzędzi, ale może coś wyszukam (jestem otwarty na sugestie ). Narazie muszę poczekać , aż laptop do mnie wróci , bo oddałem go na jakiś czas użytkownikowi , dla którego go trochę "poprawiałem" . Jak go bedę miał z powrotem , to jeszcze się nad nim pomęczę . Dziękuję za pomoc..., liczę na wsparcie w przyszłości...


Problem ze sterownikami w laptopie HP Pavilion dv6500 (rozwiązany) - Maxim128 - 10.01.2014 22:47

Wątek rozwiązany.