Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Procesy ntkrl i system.exe zbytnio obciążają procesor - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Procesy ntkrl i system.exe zbytnio obciążają procesor (/procesy-ntkrl-i-system-exe-zbytnio-obciazaja-procesor-38406-t)



Procesy ntkrl i system.exe zbytnio obciążają procesor - kondzio310 - 05.01.2014 10:08

Witam,
Mam pewien problem, od niedawna NT Kernel & System stale obciąża moje CPU, pomocy szukałem na forum znalazłem kilka podobnych tematów, ale wydaje mi się że każda sytuacja jest indywidualna i nie znalazłem tam pomocy.
Procesor w zasadzie bez żadnej pracy osiąga użycie około 20%, zazwyczaj wahało się górą do 5% przy przeglądaniu internetu. System ma koło 2 miesięcy Windows 7 Ulitimate 64Bit. Komputer przeskanowałem antywirusem, "ESET" wykryło jakieś drobne infekcje ale zostały one wyeliminowane , podobnie z Malwarebytes Anti-Malware, kilka infekcji już wyleczone. Zainstalowane nowe sterowniki karty graficznej bez rezultatu



Specyfikacja komputera:

Windows 7 Ultimate 64 bit
Procesor AMD FX 6300 (6x3.5)
Pamięc RAM: 8 GB
Karta Graficzna: GeForce GT430


RE: Duże uzycie procesora - thermalfake - 05.01.2014 11:00

Czy to jest tylko jeden proces System.exe ?
Programem LatencyMon pokazać po kilku minutach na screenach zakładkę Drivers posortowaną malejąco po kolumnie Highest execution (ms).
Skorzystaj także z aplikacji KrView uruchamianej z linii poleceń cmd (z uprawnieniami admina) -> http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/gg463380.aspx
c:\Program Files (x86)\KrView\Kernrates\kernrate_i386_xp.exe
Nie zaszkodzi też odpalić Process Explorer i poobserwować co się tam dzieje.


RE: Duże uzycie procesora - kondzio310 - 05.01.2014 13:06

Jeszcze jeden screen procesów :
[Obrazek: 4xd0.jpg]
A tu LatencyMon:
[Obrazek: tja2.jpg]



i jeszcze jeden z LatencyMon, Procesy:
[Obrazek: cspg.jpg]

I KrVIew:
[Obrazek: 0r2d.jpg]


RE: Duże uzycie procesora - kondzio310 - 05.01.2014 17:33

Da radę coś z tym zdziałać? Bo męczący jest ten szum wentylatora.