Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak prawidłowo ustawia się wartość pamięci wirtualnej? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak prawidłowo ustawia się wartość pamięci wirtualnej? (/jak-prawidlowo-ustawia-sie-wartosc-pamieci-wirtualnej-38351-t)



Jak prawidłowo ustawia się wartość pamięci wirtualnej? - LadyInBlue - 03.01.2014 12:12

Witam!

Tak się zastanawiałam jak ustawia się prawidło wartość pamięci wirtualnej. Spotkałam się z dwoma teoriami:

a) pamięć wirtualne powinna być o połowę mniejsza niż pamięć RAM
b) pamięć wirtualne powinna być o połowę większa niż pamięć RAM

U mnie na kompie wartość ta jest ustawiona wg schematu b, ale podobno to jest błąd. Nie zauważyłam żeby komputer chodził mi źle z tego powodu, bluescrenny występują sporadycznie i rzadko.
I stąd właśnie moje pytanie o tą wartość bo zgłupiałam Uśmiechnięty


RE: Jak prawidłowo ustawia się wartość pamięci wirtualnej? - irocket - 03.01.2014 13:10

System domyślnie ustawia ilość ram x1,5, czyli jak masz 1GB, to 1,5GB pamięci wirtualnej, 8GB, to 12GB wirtualnej. Jeżeli będzie mniej niż RAMu, to wtedy w przypadku awarii nie uda się utworzyć pełnego zrzutu pamięci (o ile takowy jest ustawiony) W linuxie partycja wymiany (podobne do pam. wirt) zaleca się ustawienie jej wielkości na podwojoną ilość pamięci RAM.

Ja u siebie przy 8GB RAM mam na dwóch partycjach ustawione od 8GB do 16GB (czyli jest 16GB do 32GB)


RE: Jak prawidłowo ustawia się wartość pamięci wirtualnej? - LadyInBlue - 03.01.2014 20:50

Czyli mam tą wartość dobrze ustawioną, dzięki Uśmiechnięty

Wątek rozwiązany.