Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI (/spadki-wydajnosci-w-laptopie-lenovo-y510p-sli-38336-t)



Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - GibonZiom - 02.01.2014 20:40

Mój laptop to Lenovo IdeaPad Y510P z 2x GT750M SLI.

Zauważyłem ogromny spadek jego wydajności, który występuje w kratkę - czasem jest dobrze, czasem gorzej. Raz potrafi działać idealnie, a raz zacina się jak cholera. Zauważalne to jest szczególnie przy grach np. NFS Rivals. Obstawiam, że to sterowniki, gdyż raz zaczął mi nagle mrugać ekran i zrobił się cały czarny i wtedy zobaczyłem komunikat, którego nie zdążyłem doczytać - coś działo się ze sterownikiem.

Macie może jakieś pomysły?


RE: Silny spadek wydajności - peciaq - 02.01.2014 20:44

Przeinstaluj/zaktualizuj sterownik grafiki. Przeskanuj komputer Malwarebytes Anti-Malware'em i ESET Online Scannerem.


RE: Lenovo Y510P SLI - Czasami silnie spada wydajność - GibonZiom - 02.01.2014 23:38

Znasz może program, dzięki któremu będę mógł dokładnie je odinstalować? Wiem, że często zostają tzw. resztki po nich.


RE: Lenovo Y510P SLI - Czasami silnie spada wydajność - peciaq - 02.01.2014 23:55

Driver Sweeper. Dla pewności po odinstalowaniu możesz przeczyścić kompa CCleanerem.


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - GibonZiom - 03.01.2014 14:17

Postanowiłem przeinstalować system i mam pytanie co do sterowników, ponieważ na stronie Lenovo jest kilka wersji w każdej tabelce (http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/detail.page?DocID=DS035829) i nie wiem, czy mam pobrać i zainstalować wszystkie, czy którąś z wersji?


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - irocket - 03.01.2014 14:32

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/nvga121w764.exe - dla 64 bitowego systemu
http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/nvga121w732.exe - dla 32 bitowego


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - GibonZiom - 03.01.2014 14:39

Chodzi mi o wszystkie sterowniki, nie tylko da karty grafiki. Mam pobrać każdy dla wersji x64, to wiem, ale są w tabelkach po kilka rodzai sterowników i nie wiem, czy pobrać i instalować wszystkie.


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - irocket - 03.01.2014 14:48

Sprawdź jaki sprzęt masz, bo mogą być dla różnych producentów (np audio dla realteka albo connexanta). Sprawdź co masz, zapisz na kartce


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - peciaq - 03.01.2014 14:58

Ja nie wiem, co ludzie mają z tym robieniem formata za każdym razem, gdy coś przestaje działać.


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - GibonZiom - 03.01.2014 15:23

System był niedawno instalowany, dopiero co dostałem laptopa, a poza tym zauważyłem, że Windows też odmawia posłuszeństwa, np Windows Update nie chce się uruchomić.


Jeśli zainstaluję sterowniki do innego sprzętu to nie uruchomią się one?


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - Nostromo - 03.01.2014 18:22

(03.01.2014 14:39)GibonZiom napisał(a):  Chodzi mi o wszystkie sterowniki, nie tylko da karty grafiki. Mam pobrać każdy dla wersji x64, to wiem, ale są w tabelkach po kilka rodzai sterowników i nie wiem, czy pobrać i instalować wszystkie.

Pobierasz tylko te przeznaczone dla twojego modelu laptopa i wersji systemu- Windows7. Zawsze zaczynamy od instalacji sterownika chipsetu.
Jeżeli jest ich kilka pobierasz i instalujesz najnowszy, jeżeli nie działa zadowalająco pobierasz starszy itd.
Pobierasz(aktualizujesz) tylko te, które potrzebujesz do działania urządzeń w twoim laptopie np.

[Obrazek: fc5h.png]

Wsparcie Lenovo - Sterowniki i oprogramowanie

...Windows Update może odmówić pomocy, jeżeli nie aktywowałeś systemu.


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - thermalfake - 04.01.2014 18:12

Pokaż cały log (guzik Copy i potem ctrl+v do znacznika code) z Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool -> go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - GibonZiom - 06.01.2014 02:45

Odnalazłem problem, okazało się, że nie leży on w Windowsie, ale w zabezpieczeniach laptopa. Kiedy odłącza się ładowarkę drastycznie spada wydajność, da się jakoś to pominąć?


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - irocket - 06.01.2014 10:44

Może pomogłaby zmiana ustawień planu zasilania. Wpisujesz w pasku adresu:
Kod:
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Opcje zasilania
wybierasz Zmień ustawienia planu a następnie Zmień zaawansowane ustawienia zasilania. Pokaże ci się okno, w którym możesz zmienić opcje według upodobań. Nie wiem czy to na pewno pomoże, ale spróbować można.


RE: Spadki wydajności w laptopie Lenovo Y510P SLI - GibonZiom - 06.01.2014 11:32

Niestety, to nie to.