Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W tym roku Google poproszono o skasowanie aż 235 milionów linków - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: W tym roku Google poproszono o skasowanie aż 235 milionów linków (/w-tym-roku-google-poproszono-o-skasowanie-az-235-milionow-linkow-38256-t)



W tym roku Google poproszono o skasowanie aż 235 milionów linków - Portator - 29.12.2013 06:51

Kradzież treści w Internecie staje się coraz powszechniejsza. W tym roku Google otrzymało prawie 5x więcej zgłoszeń niż w 2012.
[Obrazek: google_z.jpg]
Zgłoszenia dotyczące naruszania praw autorskich w sieci to dla Google chleb powszedni. W serwisie TorrentFreak donosi, że w tym roku wyszukiwarkowy gigant otrzymał ponad 235 milionów wniosków o usunięcie z wyników wyszukiwania treści, które są zamieszczone w sieci bez zgody ich twórców.

Google rozpatrzyło pozytywnie aż 90% wniosków, "zaledwie" 21 milionów z nich zostało odrzuconych. Powód? Część została złożona niesłusznie, sporo było także duplikatami wniosków, które zostały już pozytywnie rozpatrzone. Najaktywniejszymi zgłaszającymi są - należące do branży muzycznej - grupy antypirackie BPI oraz RIAA, które zgłosiły odpowiednio 41,7 oraz 30,8 milionów linków. Kolejni pod względem ilości zgłoszeń gracze na rynku to Twentieth Century Fox (19,3 miliona), Froytal Services (19,2 mln) oraz Microsoft, który złożył 10,4 miliona wniosków.

Zastanawiający jest fakt olbrzymiej dysproporcji pomiędzy ilością naruszeń zgłoszonych w tym roku oraz w dwóch poprzednich - w 2012 roku było to 50 milionów zgłoszeń, w 2011 zaś - zaledwie 10 milionów. Pytanie, czy wzrosła świadomość twórców na temat kradzieży ich treści, czy po prostu same kradzieże się nasiliły.
[Obrazek: copyright_3.jpg]
Źródło: bgr
Fot.: Google, wired