Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd podczas uruchamiania połączenia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Błąd podczas uruchamiania połączenia (/blad-podczas-uruchamiania-polaczenia-38179-t)



Błąd podczas uruchamiania połączenia - Djalo - 24.12.2013 11:55

Witam,

mam problem z usługą ICS, chciałbym udostępnić połączenie Internetowe innemu urządzeniu które jest podpięte pod port Ethernet. Jednak gdy próbuję włączyć Udostępnianie na Karcie WiFi dostaję oto ten błąd:

[Obrazek: error.PNG]

Przeszukałem już chyba całe Google,i dalej to samo. Włączyłem te usługi:

Kod:
Usługa bramy warstwy aplikacji
    Połączenia sieciowe
    Rozpoznawanie lokalizacji w sieci (NLA)
    Plug and Play
    Menedżer autopołączenia dostępu zdalnego
    Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny
    Zdalne wywoływanie procedur (RPC)
    Telefonia

I dalej to samo. Nie mam już pomysłów, ktoś pomoże ?


RE: Bląd (null) podczas uruchamiania udostępniania internetu. - irocket - 24.12.2013 12:09

Ustaw na połączeniu lokalnym jakieś stałe IP, np: 192.168.100.100, maska 255.255.255, brama domyślna jako Livebox (chyba 192.168.1.1) i DNS taki jak brama. Wyłącz w menedżerze urządzeń "Karta wirtualnego miniportu wifi firmy microsoft" lub coś podobnego.


RE: Bląd (null) podczas uruchamiania udostępniania internetu. - Djalo - 24.12.2013 13:37

A więc,

wprowadziłem taką konfiguracje dla połączenia LAN:
[attachment=5788]


Gdy zatwierdzałem konfigurację dostałem ostrzeżenie lecz wybrałem TAK:
[attachment=5789]


Przy próbie uruchomienia ICS dostałem taki komunikat, podałem TAK, lecz błąd wyskoczył identyczny. ( Jeśli to może pomóc: Potwierdzam ICS, widnieje "Livebox-99BB udostępniony" znika i pojawia się błąd - tak samo było przed tą konfiguracją )
[attachment=5790]


RE: Bląd (null) podczas uruchamiania udostępniania internetu. - thermalfake - 25.12.2013 20:40

Udostępnij cały plik dziennika zdarzeń system.evtx do przejrzenia.