Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją (Windows installer could not conf. Win. to run on this hardware) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją (Windows installer could not conf. Win. to run on this hardware) (/problem-z-instalacja-windows-installer-could-not-conf-win-to-run-on-this-hardware-38092-t)



Problem z instalacją (Windows installer could not conf. Win. to run on this hardware) - Maciuss - 19.12.2013 20:55

Cześć.
Mam problem podczas instalacji Windows 7. Dokładnie ten sam problem miałem próbując zainstalować Windowsa 8.1 wczoraj. Oba systemy mam z uczelni, chciałem wypróbować 8.1 jak już zmieniam komputer. Myślałem, że to wina systemu, ale chyba jednak nie skoro na Siódemce wyskakuje ten sam błąd.

Bootuje system z USB, instalator się uruchamia. Podaję kraj i idę do wyboru partycji. System się instaluje, następuje restart, a po restarcie pojawia się komunikat o błędzie: "Windows installer could not configure Windows to run on this hardware.". Po kliknięciu OK system znowu restartuje, a po restarcie pojawia się komunikat, że instalacja się nie powiodła i następuje restart. I tak w kółko.

Znalazłem w Internecie rozwiązanie, że przy pojawieniu się pierwszego błędu należy otworzyć konsolę, wejść w katalog \windows\system32\oobe i otworzyć Msoobe. To rzeczywiście wymusza przejście dalej i można wybrać nazwę użytkownika, hasło i akualizacje. Spróbowałem tego dwa razy i za pierwszym razem pojawił się bluescreen i system zrestartował, żeby mnie poinformować, że instalacja się nie powiodła, a za drugim razem zawiesił się.

Jeśli chodzi o ustawienia dysków to ustawiałem zarówno AHCI jak i IDE.

Mój komputer: i5 4570, płyta Gigabyte GA-B85M-D3H, karta GTX 760, dysk na Windowsa Kingston V300, mam też podłączony HDD Seagate.

Pokornie proszę o pomoc : )


RE: Problem z instalacją - thermalfake - 29.12.2013 18:09

Za pomocą dowolnego systemu livecd odpalanego z RAM zrzuć plik dmp z c:\windows\minidump o ile coś się tam zapisało.
Moja propozycja jest taka aby
- zrestartować ustawienia biosu i go zaktualizować
- wybebeszyć wszelkie peryferia wraz z grafiką, monitor podłączyć do płyty bo CPU też ma integrę
- przełożyć RAM w inne sloty
- nośnik do instalacji z SP1

Popróbuj podpinać dysk do innych portów - są dostępne 4 porty SATA 6Gb.