Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a (/kingston-datatravel-111-windows-7-nie-widzi-pendrive-a-38049-t)



Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - Xonek - 17.12.2013 19:37

Witam!

Dzisiaj postanowiłem zainstalować SteamOS. Stworzyłem partycję pod system Steam którą oznaczyłem jako H. Zrobiłem bootowalnego pendrive'a wgrałem pliczki instalacyjne ale z instalacji nici. No więc zrestartowałem komputer i włożyłem pendrive'a by go sformatować i przestawić na NTFS lecz Windows 7 nie wykrywa mi go. W menedżerze urządzeń widzi go, odinstalowywałem sterowniki i instalowałem ale nic z tego. W zarządzaniu dyskami też go nie ma. Zobaczyłem czy w cmd go widzi i widzi go czasami a czasami nie. Dodatkowo jak już widzi to ma on 0mb i nie mogę go sformatować. Proszę o pilną pomoc. Pendrive to Kingston DataTraveler 111 16GB.

PS Według mnie to jak stworzyłem partycję H to coś się popsuło. Teraz przestawiłem ją na Y ale nadal nie widzi pendrive.


RE: Nie widzi pendrive'a - irocket - 17.12.2013 19:40

Musisz ustawić w BIOSie na UEFI, to po pierwsze. Po drugie, jak wystartujesz, to nie dawaj automatic installation, tylko expert (bo ci wywali wszystko)


RE: Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - Xonek - 17.12.2013 20:50

Tak tylko mi nie chodzi o instalacje SteamOS. Poprostu zrezygnowałem jak narazie z instalacji tego systemu. Mój problem polega na tym że Windows 7 nie widzi mi pendrive'a w eksplorerze zarządzaniu dyskami i cmd.


RE: Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - irocket - 17.12.2013 20:54

Podepnij do innego portu. Spróbuj odinstalować go w menedźerze urządzeń


RE: Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - Xonek - 17.12.2013 21:17

Zrobiłem to. W innym porcie też nie działa. Odinstalowywałem parę razy i nic. Na innym komputerze też go nie widać.


RE: Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - irocket - 17.12.2013 21:24

Dioda mruga? Albo chociaż próbuje?


RE: Kingston DataTravel 111 - Windows 7 nie widzi pendrive'a - Xonek - 17.12.2013 21:48

Nie ma diody w tym pendrive Zacieszacz Ale jak podłączam do portu USB to słychać dźwięk że coś się włożyło.