Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika". - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika". (/brak-dostepu-do-zmien-ustawienia-funkcji-kontrola-konta-uzytkownika-37964-t)



Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika". - Avertix - 13.12.2013 19:53

Witam,

Mam ostatnio problem bo nie mogę odinstalować różnych programów - pisze mi, że nie mam uprawnień.
Znalazłem na to rozwiązanie; muszę wejść w Panel Sterowania -> Konta Użytkowników -> Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika . I mam problem ponieważ nie chce mi się włączyć to "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika"

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!


RE: Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika" - Nostromo - 14.12.2013 10:05

Czy te operacje wykonujesz jako "zwykły użytkownik" czy jako administrator?

Konto Administratora aktywujesz albo...

...w trybie zwykłym, Panel Sterowania/ Konta użytkowników/ Zmień typ swojego konta- zaznacz Administrator

...przez CMD, komendą net user Administrator /active:yes

...w trybie awaryjnym >klawisz F8, wejdź do Panelu Sterowania, nadaj prawa administratora obecnemu kontu.


RE: Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika" - Avertix - 14.12.2013 11:56

Jestem Administratorem i dalej nie mogę...


RE: Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika" - Nostromo - 14.12.2013 15:19

Pisałeś:
Cytat:nie mogę odinstalować różnych programów - pisze mi, że nie mam uprawnień.

jakie to programy,
udostępnione innym użytkownikom czy nie,
zainstaluj RevoUninstaller i próbuj nim usunąć.


RE: Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika" - Avertix - 14.12.2013 15:35

Dzięki udało się.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.


Brak dostępu do "Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika" (rozwiązany) - LadyInBlue - 14.12.2013 15:37

Wątek rozwiązany.