Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wolny internet - co przyczyną, blokada czy zapora? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Wolny internet - co przyczyną, blokada czy zapora? (/wolny-internet-co-przyczyna-blokada-czy-zapora-37962-t)



Wolny internet - co przyczyną, blokada czy zapora? - werbatin - 13.12.2013 17:54

Witam - mam mały problem - może będziecie znali odpowiedź, rozwiązanie.

Mam Windows 7 64; ostatnio formatowałem;

Mam internet z firmy PROTONET. Kiedyś, gdy sprawdzałem szybkość na speedtest net miałem (download: 96 mb; upload: 10 mb).

Dziś miałem dwa laptopy. Najpierw podpiąłem kabel z internetu do jednego i sprawdziłem - download 85 mb, upload taki sam - 85 mb [też zrobiłem duże oczy]; NASTĘPNIE podpiąłem kabel pod mój laptop i niestety wyniki były inne - download: 29.9 mb, upload: 0.8 mb.

Download cały czas mi skacze przy 29 mb, tak jak by miał zablokowane przejście 30 mb...

Czy w Windows 7 jest gdzieś takowa blokada? Czy raczej to wina karty sieciowej, a jak tak, to jaką kartę sieciową pod usb polecacie?

Wielkie dzięki za odpowiedź. Uśmiechnięty


RE: Wolny internet / domyślna blokada, czy karta sieciowa? - thermalfake - 25.12.2013 21:38

Sprawdzić zaawansowane opcje karty sieciowej lan. Podejrzewam, że autonegocjacja/duplex połączenia nie zestawia do max prędkości, pobaw się tym.
System sam z siebie niczego nie obcina a standard Fast Ethernet w typowej sieciówce obsługuje do 100Mbit w obie strony bezproblemowo.