Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Realtek HD - brak panelu sterowania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Realtek HD - brak panelu sterowania (/realtek-hd-brak-panelu-sterowania-3786-t)

Strony: 1 2


Realtek HD - brak panelu sterowania - piterorg - 18.01.2010 17:46

Witam panowie, mam taki mały problemik a mianowicie nie mogę zainstalować panelu sterowania realteka , chodzi mi o ten pomarańczowy głośniczek. Instalka normalnie leci , reset kompa a głośniczka niema Smutny mam Windows 7 Ultimate 64 bit , stery realteka też pobrałem do tej wersji i nic głośniczka nadal brak . Dodam, że robiłem też różne tryby zgodności i dalej brakSmutny:exclamation:


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - stingear - 18.01.2010 18:09

A posiadasz może płytę ze sterownikami pod Vistę? Jeśli tak, to włóż ją do napędu, uruchom Menadżer urządzeń Windows, wybierz swoją kartę dźwiękową, daj Aktualizuj sterownik i za lokalizację wskaż nie cały folder ze sterownikami, w którym jest aplikacja SETUP, tylko wskaż głębiej folder o nazwie VISTA64 i wtedy instaluj. Po chwili sprzęt zostanie rozpoznany jako konkretne urządzenie, a nie ogólny typ. Restart i wszystko będzie śmigać jak należy. Oczywiście przed całą procedurą nie zapomnij odinstalować tego co napakowałeś do komputera, żeby się nie gryzło i restart, a potem dopiero instalacja przez aktualizację sterownika. Problem już był poruszany na forum, więc to powinno Ci pomóc.
Pozdrawiam
Stingear


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - piterorg - 18.01.2010 18:16

Płyty nie posiadam ale mam ściągnięty sterownik realteka pod vistę 64 bit. Czy w tym sterowniku znajdę rozwiązanie?? Bo dodam też, że go instalowałem, ale normalnie bez wchodzenia głębiej w sterownik ,ale niestety to nie pomogło.


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - slump - 18.01.2010 18:20

Jeśli sobie nie radzisz zawsze możesz skorzystać i wykonać : Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - piterorg - 18.01.2010 18:38

Panowie możecie mi podać link do stronki gdzie ktoś miał podobny problem jak ja?


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - slump - 18.01.2010 19:03

Wykonaj to co dałem Ci powyżej i powinno być dobrze.


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - Nostromo - 18.01.2010 20:05

Poszukaj folderu w, którym zainstalowałeś Realtek to najprędzej w ProgramFiles lub Drivers (lub inny jeśli taką lokalizację wskazałeś) następnie Audio/HDA i klik na (może mieć minimalnie różną nazwę) RtHDVCpl obok pomarańczowej ikonki głośniczka, uruchomisz Aplikację Realtek a ikonka pojawi się na pasku... od tej pory klikając na nią PPM otworzysz okno, w którym masz wybór w ustawieniach-sprawdź po kolei zacznij od Menedżera Dźwięku. Uwaga: zakładaj posty w jednym miejscu... łatwiej będzie pomóc. Pozdrawiam [Obrazek: maekwadratoweoko.jpg] .


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - jazio_pn - 19.01.2010 18:14

Witam.

Ja również mam problem ze sterownikami do karty HD Realteka, ale z troszeczkę innej beczki mianowicie: Przesiadłem się z Visty na 7mkę w swoim laptopie ACER 7520G i ściągnąłem ze strony producenta sterowniki, które miały rzekomo działać pod win XP/Vista i 7 jednak podczas instalowania sterowników właśnie Realteka wyskakiwał błąd i instalacja była przerywana. Ściągnąłem sterowniki z internetu i muzyka ładnie gra tyle, że pokrętło do regulacji głośności, które mam wbudowane przestało działać. Myślę, że ma to związek ze sterami Realteka, bo inne przyciski szybkiego uruchamiania działają... Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o radę. Pozdrawiam


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - War_3_ - 19.01.2010 18:19

A próbowałeś zainstalować sterowniki w zgodności z Vistą?
Lub programem DriverMax?


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - Lalik - 19.01.2010 18:25

(19.01.2010 18:14)jazio_pn napisał(a):  Witam.

Ja również mam problem ze sterownikami do karty HD Realteka, ale z troszeczkę innej beczki mianowicie: Przesiadłem się z Visty na 7mkę w swoim laptopie ACER 7520G i ściągnąłem ze strony producenta sterowniki, które miały rzekomo działać pod win XP/Vista i 7 jednak podczas instalowania sterowników właśnie Realteka wyskakiwał błąd i instalacja była przerywana. Ściągnąłem sterowniki z internetu i muzyka ładnie gra tyle, że pokrętło do regulacji głośności, które mam wbudowane przestało działać. Myślę, że ma to związek ze sterami Realteka, bo inne przyciski szybkiego uruchamiania działają... Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem to proszę o radę. Pozdrawiam

Rozumiem, że to pokrętło jest wbudowane w komputer ? Jeśli tak to moim zdaniem to nie wina drivera audio a zwyczajnie brakuje Ci jakieś softu do klawiszy multimedialnych Cwaniak
Poza tym tak jak napisał War, Uaktualnienie sterowników wskazane Uśmiechnięty Poza tym instalacja w trybie zgodności skoro wyskakiwały błędy.


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - slawektor - 19.01.2010 18:34

Zobacz na tych sterownikach -> Realtek HD Audio Driver R2.40


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - jazio_pn - 19.01.2010 18:44

W trybie zgodności z Vistą nie próbowałem bo nie wiem jak ;p
DriverMax'em też jeszcze nie próbowałem, a co do aktualizacji sterowników to "System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne"


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - War_3_ - 19.01.2010 18:48

Nikt Ci nie mówił, że system Windows często się myli? Zadowolony
Spróbuj DriverMaxem te sterowniki zaciągnąć.
Co do zgodności - PPM na pliku instalacyjnym -> właściwości->tryb zgodności->zgodność z Windows Vista i uruchamiasz.


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - jazio_pn - 19.01.2010 19:49

Niestety nie mogę kombinować z trybem zgodności, jest nie do zmienienia. Mam zahaczony i pod spodem "System Windows XP ( z dodatkiem Service i nie widzę co dalej .

Pozostaje chyba ten DriverMax


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - War_3_ - 19.01.2010 19:53

Nie możesz wybrać trybu zgodności? To dziwne.
Powinieneś móc to ustawić normalnie (zaznaczyć i wybrać z menu), nawet bez uprawnień admina.


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - jazio_pn - 19.01.2010 19:57

Dziwne jest w ogóle to, że tak jak napisała LALIK :
Cytat: Jeśli tak to moim zdaniem to nie wina drivera audio a zwyczajnie brakuje Ci jakieś softu do klawiszy multimedialnych Wink
Powinno to mieć wpływ na dodatkowe klawisze, a tak nie jest... mam pokrętło i 6 dodatkowych klawiszy i wszystkie działają bez zarzutu :/


Rozwiazanie :) - fox29 - 19.01.2010 19:58

Też to miałem rozwiązanie jest banalnie proste :

Jeśli wybierzesz pakiet sterów 32/64 bity to nie ma głośniczka.

Jest tam pakiet Win 7 x64 bit only i te pokazują głośniczek .
Dam linka :

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3

Vista, Windows7 Driver(64bits) Driver only (Executable file) pozycja 7



BTW nawalczyłem się z tym nie miłosiernie.


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - jazio_pn - 19.01.2010 20:06

Czekaj, czekaj głośniczek, ustawienia itp to ja mam tylko pokrętło mi nie działa :>


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - Lalik - 20.01.2010 06:54

(19.01.2010 19:57)jazio_pn napisał(a):  Dziwne jest w ogóle to, że tak jak napisała LALIK :
Cytat: Jeśli tak to moim zdaniem to nie wina drivera audio a zwyczajnie brakuje Ci jakieś softu do klawiszy multimedialnych Wink
powinno to mieć wpływ na dodatkowe klawisze, a tak nie jest... mam pokrętło i 6 dodatkowych klawiszy i wszystkie działają bez zarzutu :/

Może mieć wpływ natomiast nie musi, u mnie bez aplikacji quickset, która za to odpowiada cześć podstawowych klawiszy działa, natomiast są takie które nie działają, miedzi innymi właśnie regulacja głośności, podstawą w twoim problemie jest instalacja pakietu odpowiedzialnego za klawisze multimedialne, z czego wiem i się orientuję Windows w MUrządzeń nie pokarze ci, że czegoś brak. Najprostszym rozwiązaniem Twojego problemu, jest poszukanie sterownika na stronie producenta , nawet jeśli nie ma dla tego modelu pod Windows7, proponuje zainstalowanie w trybie zgodności tych z Visty. Pozdrawiam


RE: Realtek HD - brak panelu sterowania - stingear - 20.01.2010 12:45

A czy jak Ci wyskoczył błąd kompatybilności z systemem, to Windows po chwili nie zaproponował instalacji z użyciem ustawień zalecanych?
Jeśli nie to zrób tak:
Wejdź w Menadżer urządzeń i odinstaluj Kontroler zgodności ze sterownikiem HD Audio i wtedy odpal instalator pobranych driverów.
Wyskoczy problem z kompatybilnością i przerwie instalacje. Po chwili powinna wyskoczyć propozycja właściwego zainstalowania sterownika. Kliknij wtedy że ma zainstalować i wszystko pójdzie gładko.
Wczoraj to robiłem na nowym kompie i miałem dokładnie ten sam problem.
Pozdrawiam
Stingear