Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z konfiguracją sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z konfiguracją sieci (/problem-z-konfiguracja-sieci-3783-t)



Problem z konfiguracją sieci - gris - 18.01.2010 15:43

Zainstalowałem na nowym komputerze Windows 7 Pro 64-bity, jednak nie mogę skonfigurować połączenia z internetem (radiowy). Żadna sieć nie jest wykrywana. Posiadam kartę SparkLan WL-760A, na płycie mam tylko sterowniki do XP (wszystko śmiga na XP bez problemu). Byłem u dostawcy i dostałem płytkę z różnymi sterownikami (płyta z 2008 roku) z instrukcją słowną, że mam zainstalować sterownik TP-Link 553AG, jednak nic mi to nie daje. Proszę o pomoc.


RE: Problem z konfiguracją sieci - Lalik - 18.01.2010 15:47

Najprostszym chyba rozwiązaniem będzie aktualizacja sterowników za pomocą programu DriverMax (instrukcja na forum).
Poza tym mam pytanie, czy przy instalacji sterowników używałeś trybu zgodności do starszych systemów?


RE: Problem z konfiguracją sieci - gris - 18.01.2010 16:17

Ok użyłem tego programu tylko, że ukazuje mi się lista sterowników dla tego systemu na którym aktualnie pracuję. A co do trybu zgodności to nie wiem, ale po nieudanej instalacji wyskakuje okienko czy zainstalować zgodnie z Windows 7 (coś w tym stylu).

EDIT: nie używałem trybu zgodności a powinienem?


RE: Problem z konfiguracją sieci - Lalik - 18.01.2010 16:29

Raczej tak, proponuję Ci przeinstalowanie tych sterowników, żeby instalować w trybie zgodności wystarczy kliknąć na pliku prawą myszką, dać właściwości i na karcie zgodność wypróbować różne ustawienia plus uruchom jako administrator, być może któreś z ustawień zaskoczy, tak naprawdę od tego trzeba zacząć. W takim układzie, z driver maxa nie będziemy mogli skorzystać, na początek zainstaluj te sterowniki prawidłowo, zobaczymy co się będzie dziać.


RE: Problem z konfiguracją sieci - gris - 18.01.2010 17:59

Udało mi się połączyć z internetem. Zalogowany byłem tylko w trybie administratora, bez ustawienia sterownika w trybie zgodności ze starsza wersją. Następnie zaktualizowałem ręcznie sterownik dla Visty ze strony http://www.sparklan.eu. Na końcu skonfigurowałem kartę sieciową i wszystko śmiga. Wielkie dzięki za pomoc.