Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z dwoma systemami w kompie (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z dwoma systemami w kompie (rozwiązany) (/problem-z-dwoma-systemami-w-kompie-rozwiazany-3775-t)



Problem z dwoma systemami w kompie (rozwiązany) - Aspo - 18.01.2010 00:25

Witam. Może ktoś udzieliłby mi rady. Mam dwa systemy operacyjne (XP i Windows7) na dwóch różnych dyskach.
Pierwsze pytanie: Jeśli na dysku (A) mam KISa to na dysku (B) mogę zainstalować innego antywirusa. Teraz mam Kaspersky w trialu . Drugi problem występuje przy defragmentacji czy skanowaniu Ad-Adware , lub innym programem tego typu.
Defragmentując z dysku(A) jednocześnie defragmentuje dysk(B) i odwrotnie. Czasem dwoma różnymi programami.
Chciałbym wiedzieć czy nie ma to wpływu na stabilność systemów. Z góry dziękuję.


RE: Problem z dwoma systemami - MAciachPaN - 18.01.2010 00:55

1. Mogą się gryść te antywiry.
2. Ma powinny trochę przyspieszyć jak się nie mylę Zacieszacz


RE: Problem z dwoma systemami w kompie - slump - 18.01.2010 01:34

1. Jeśli naraz używasz tylko jednego systemu to nie ma problemu, bo są niezależne i nie wpływają na siebie, także różne programy nie zaszkodzą i nie będą się gryźć. Zawsze i tak w danej chwili tylko jeden będzie działać.
2. Nie ma wpływu na stabilność, ale to jest bez sensu, ta defragmentacja jak ja zrobiłeś z poziomu 1 systemu na obu dyskach, to nie rób tego zaraz 2 systemem. Takiej szybkiej fragmentacji danych to nie masz. I takie działania skróca czas życia dysku. Zrezygnuj, albo skanuj oba dyski naraz ale nie za często, lub defragmentacje przeprowadzaj tylko dla dysku na którym stoi system na którym w danej chwili działasz. Drugi dysk zrobisz kiedy indziej. albo zrób sobie nawyk defragmentacji raz na powiedzmy miesiąc.


RE: Problem z dwoma systemami w kompie - izaw - 18.01.2010 01:45

1. Jak miałeś powiedziane, każdy system musi mieć swojego antywirusa.
2. Skanowanie plików - wyłączając system - możesz robić z dowolnego systemu i nie ma sensu powielać operacji. Wyjątek pliki i związane z tym procesy systemowe. Lepiej leczyć system z zewnątrz. Nie uruchomione procesy szkodników nie blokują plików umożliwiając skuteczne działanie.
3. Defragmentację partycji systemowej najlepiej robić z danego systemu. Defragmentacja to nie tylko scalanie i uporządkowanie plików. Tutaj też ważne jest takie ułożenie plików systemowych aby system chodził sprawniej. Partycje niesystemowe nie są pod tym względem optymalizowane.


RE: Problem z dwoma systemami w kompie - Aspo - 18.01.2010 01:58

Dziękuję. Chyba wyjaśniliście mi wszystko. Proszę o zamknięcie tematu.Zacieszacz