Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z Windows 7 na nowo zakupionym laptopie (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z Windows 7 na nowo zakupionym laptopie (rozwiązany) (/problem-z-windows-7-na-nowo-zakupionym-laptopie-rozwiazany-3768-t)

Strony: 1 2


Problem z Windows 7 na nowo zakupionym laptopie (rozwiązany) - elizabeth4488 - 17.01.2010 18:21

Witam!
Nie bardzo wiem do jakiego wątku się przykleić, więc zakładam nowy.
Niedawno zakupiłam laptopa ASUS z zainstalowaną wersją Windows 7 64 bit
i tu pojawia się problem...
Klucz jest(naklejka na spodzie laptopa), Win7 zainstalowany jest, natomiast nie mam w komplecie żadnej płyty instalacyjnej!
Przy zakupie jakoś przeoczyłam fakt, że sprzedawca rzucił zdawkowo, iż należy zrobić obraz Windowsa samodzielnie!
W jaki sposób?
Natomiast nikt nie może zlokalizować mi plików instalacyjnych na dysku.
Czy ktoś z Was miał może podobny problem?
Póki co wszytko działa jak należy, ale lepiej dmuchać na zimne, i chciałabym jak najszybciej dla własnego spokoju wiedzieć jak to zrobićUśmiechnięty
Z góry bardzo dziękuję za każdą wskazówkę!


RE: problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 17.01.2010 18:27

Na pewno masz partycję recovery i za jej pomocą zrobisz obraz całego systemu, czyli system + sterowniki + oprogramowanie producenta, zainstalowane masz też narzędzie asusa do tworzenia tego obrazu. Najprościej zerknąć do instrukcji, tam na pewno to będzie wyjaśnione w prosty i przystępny sposób. Pozdrawiam


RE: problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - elizabeth4488 - 17.01.2010 18:33

Dziękuję za wskazówkę, zaraz to sprawdzę!
Pozdrawiam cieplutko!


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 17.01.2010 18:35

Nie ma problemu, jakbyś miała jakieś wątpliwości pytaj, postaramy Ci się pomóc. Uśmiechnięty


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 19.01.2010 19:37

Mam ten sam problem co kolezanka wyżej lecz ja w instrukcji nie mam podane jak zrobic taki obraz systemu. Partycji recovery nie znalazłam. Byłabym wdzięczna za pomoc Uśmiechnięty


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 19.01.2010 19:41

Partycja recovery normalnie jest niewidoczna musisz wejść w > narzędzia administracyjne,> zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami, jeśli będzie tam widoczna to na pewno jest, najpierw sprawdź czy jest, jeśli partycja będzie postaram ci się pomoc Uśmiechnięty


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 19.01.2010 20:04

Heh byłoby wszystko ok gdybym miała prawa żeby to podejrzeć... ale mimo ze jestem adminem dostępu nie mam.


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - War_3_ - 19.01.2010 20:07

Jesteś na koncie administratora czy masz takie uprawnienia?
Spróbuj kliknąć prawym i "uruchom jako administrator".


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 19.01.2010 20:15

Jestem na koncie administratora a uruchomienie w ten sposób nie pomaga. Przeczesałam już kilka tematów na temat nadawania sobie prawa admina w Windows 7 jednak dalej nie mogę nic zrobić. No cóż do tej pory bawiłam się na XP a 7 dla mnie jest troszkę zagmatwana Uśmiechnięty


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - slump - 20.01.2010 01:24

Skoro nie możesz to znaczy, że nie jesteś na koncie admina i nawet nie posiadasz uprawnień admina, jesteś na koncie uzytkownika standardowego. Uruchom Windows w trybie awaryjnym i tam powinno być dodatkowe konto do wyboru Administrator, z jego poziomu zmień swój typ konta i wykonuj zalecenia.


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 20.01.2010 07:06

Tak jak napisał kolega slump, musisz być na koncie administratora żeby to sprawdzić, bez tego nie ruszymy dalej. Poza tym jeśli to nowy komputer zazwyczaj jest tak, że przy uruchamianiu na koncie administratora od razu krzyczy, żeby wykonać kopie partycji recovery. Możesz jeszcze spróbować ta partycje uruchomić, (jeśli ona tam jest ponieważ jeszcze tego nie wiemy) najczęściej. jest to klawisz f8 przy uruchamianiu systemu.


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 20.01.2010 14:54

Ok zmieniłam wszystko tak jak trzeba ale mimo tego dalej pewne aplikacje nie chcą mi ruszyć. Nie wszystkie oczywiście ale niektóre wymagają pierwszego uruchomienia jako administrator.
Kopię recovery również zrobiłam więc pozostaje jedynie problem z prawami admina.


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 20.01.2010 15:34

Ale jak ci nie chcą ruszyć ? Nie uruchamiają się wogóle czy pytaj o zgodę ?


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 20.01.2010 17:25

(20.01.2010 15:34)Lalik napisał(a):  Ale jak ci nie chcą ruszyć ? Nie uruchamiają się wogóle czy pytaj o zgodę ?
Wyświetla sie komunikat że pierwsze uruchomienie ( w tym wypadku gry) potrzebne są prawa administratora.


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 20.01.2010 17:33

Najprościej będzie, jeśli wejdziesz w trybie awaryjnym i utworzysz nowe konto administratora, a to stare usuniesz. Myślę, że tak będzie najprościej Uśmiechnięty Pozdrawiam


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 20.01.2010 19:36

Niestety to również nie pomogło...


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - slump - 21.01.2010 02:42

Jeśli aplikacje wymagają podniesienia uprawnień, to po prostu uruchamiaj je jako administrator ( na pliki instalacyjnym aplikacji kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator_. Jeśli koniecznie nie chcesz tego robić podam Ci rozwiązanie ale ono wpłynie niekorzystnie na bezpieczeństwo komputera .Reasumując jakie problemy Ci jeszcze zostały?


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Clari - 21.01.2010 07:41

Robię wszystko tak jak jest napisane tutaj w temacie i dalej nic...


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - Lalik - 21.01.2010 12:29

Jesteś na koncie administratora ? Nowo utworzonym tak jak ci pisałam wyżej i rozumiem, że dalej nie możesz uruchomić aplikacji nawet klikając na niej, uruchom jako administrator? Możesz jakieś screeny wrzucić? Najlepiej z kontem użytkowników i błędem po próbie uruchomienia takiej aplikacji.


RE: Problem z Windows 7 na nowozakupionym laptopie - jakubi - 21.01.2010 13:23

A jaka to jest wersja Windows 7? Professional? Home Premium? Ultimate? Bo chyba mi umknęło ...