Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Plik .dll i problem z uprawnieniami. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Plik .dll i problem z uprawnieniami. (/plik-dll-i-problem-z-uprawnieniami-37612-t)



Plik .dll i problem z uprawnieniami. - Darles - 26.11.2013 10:47

Witam!
Mam następujący problem. Od jakiegoś czasu wyświetla mi się komunikat (np. gdy odpalam jakąś grę lub otwieram losowy program): Program [ścieżka do samlib.dll w folderze system32] nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie windows lub zawiera błąd.
Pobrałem samlib.dll (nowy .dll ma o jakieś 40kb mniej od tego na komputerze), ale niestety nie mogę wrzucić go do system32. Wyświetla się komunikat o braku uprawnień. Znowu ruszyłem do google i próbowałem chyba wszystkiego, co udało mi się znaleźć- udostępniłem sobie folder, grzebałem we własności, próbowałem metody z "net user administrator /active:yes" i w końcu próbowałem zmienić coś we właściwościach folderu system 32>zabezpieczenia potem edytuj na swoje konto i wszystko mam "zafajkowane". Nadal nie mogę wrzucić tego .dlla do system 32 :c. Jest jakiś sposób, żeby coś z tym zrobić? Może inna metoda naprawienia tego błędu z samlib.dll

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.


RE: Plik .dll i problem z uprawnieniami. - thermalfake - 26.11.2013 20:58

Na szybkiego wystarczy dowolne distro livecd do pobrania, wypalenia i zabootowania do rozruchu. Może to być MiniXp z hirensa - omija uprawnienia nadane w ntfs-ie.
Nie polecam wykonania poniższych komend na tym strategicznym folderze bo może się to bardzo źle skończyć (reinstalacją)
takeown /f [folder/filepath] /r /d y
icacls [folder/filepath] /grant nazwa_usera:F /t
Przywróć domyślne uprawnienia do tego folderu.
Podobnie z aktywnym kontem wbudowanym administratora - wyłącz go.