Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmina domyślej ścieżki do folderu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmina domyślej ścieżki do folderu (rozwiązany) (/zmina-domyslej-sciezki-do-folderu-rozwiazany-3753-t)



Zmina domyślej ścieżki do folderu (rozwiązany) - cina - 16.01.2010 23:47

Witam,
może dość zawiły tytuł, ale nie wiedziałem jak to prościej napisać. Chodzi o to, że w menu START są pozycja :Dokumenty, Obrazy, Muzyka. Chciałbym, tak jak miałem w Viscie żeby odnosiły się do tych folderów gdzie mam swoją muzykę, swoje zdjęcia, czy moje dokumenty bo są na innym dysku. W Viście robiłem PPM -> właściwości i zmieniałem ścieżkę. Tu tak nie można. Wie ktoś jak to obejść ?


RE: Zmina domyślej ścieżki do folderu - slump - 17.01.2010 00:13

Wejdź na dysk z instalacją Windowsa do katalogu użytkownicy następnie do katalogu z nazwa twojego konta. W nim będziesz miał foldery typu moje dokumenty, moja muzyka i inne Cie interesujące. Klikaj na nich prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. W okienku które się pokazało przejdź na kartę o nazwie lokalizacja i w niej ustaw jak chcesz. Po postąpieniu tak z żądanymi katalogami, wszystkie odnośniki w bibliotekach, menu start etc powinny się odnosić do wskazanej przez Ciebie lokalizacji.