Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Połączenie siec. działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Połączenie siec. działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci (/polaczenie-siec-dziala-ale-system-twierdzi-ze-nie-mam-dostepu-do-sieci-3749-t)



Połączenie siec. działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - robakus07 - 16.01.2010 20:46

Czołem!

Otóż jestem nowym użytkownikiem Windows 7 (właściwie dzisiejszym) i mam mały problem ze skonfigurowaniem internetu.
Otóż jestem połączony do routera i wszystko działa - gadu-gadu, skype, strony (tego posta piszę z ów komputera),
ale system "nie widzi", że komputer jest podłączony do sieci. Na pasku zadań na ikonce internetu jest ten "iks" - jak rozszerzę i pojawi mi się lista z połączeniami bezprzewodowymi to pokazuje mi, że jest połączone, a w Centrum Zarządzania siecią jest napisane "W tej chwili nie masz połączenia z żadną siecią." Zaznaczam, że normalnie wszystko funkcjonuje - strony www, gadu, skype i inne programy.
W opcji "stan tego połączenia" tylko połączenia IPv6 mają brak dostępu do sieci. Tak mnie zastanawia, czy to przez to jest ów problem.

Internet - WiFi - połączony z routerem, na PCie działa poprawnie (tam jest zainstalowany XP), pogrzebałem trochę na różnych forach - ale bez efektów. Wiem, że to może niewielki problem ale przez to nie mogę kilku aplikacji skonfigurować.

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc.

Pozdrawiam!
~Wojtek


RE: Siódemka nie widzi połączenia? - slump - 16.01.2010 22:49

Pokaż screeny które mogą nam zobrazować problem. Możesz usunąć połączenia i ustanowić je na nowo, to może rozwiązać problem ale nie musi. W centrum sieci i udostępniania kliknij lewym przyciskiem myszy w ikonę reprezentującą typ sieci, pokaże się okno a w jego dolnej części będziesz miał odnośnik scal lub usuń lokalizacje sieciowe, kliknij w to i w kolejnym oknie usuń stare nie potrzebne lokalizacje.

Możesz też skorzystać na narzędzia na samym dole w centrum sieci i udostępniania do rozwiązywania problemów, może ono coś powie.


RE: Połaczenie sieciowe działa ale systemm twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - robakus07 - 16.01.2010 23:04

Rozwiązywanie problemów już wcześniej próbowałem - nic nie dało. Usuwałem połączenia też - też nic. Z resztą:

[attachment=474]

[attachment=475]

Nie wiem czy o takie screeny chodziło. Internet cały czas ma połączenie, a spójrzcie na tray.


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - slump - 17.01.2010 01:32

Pokaż jeszcze screena z centrum sieci i udostępniania i o tym scalaniu wykonaj.


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - robakus07 - 17.01.2010 02:33

http://windows7forum.pl/attachment.php?aid=474
To jest moje centrum sieci i udostępniania, a tego scalania nie mogę znaleźć - nie ma ikonki internetu (chociaż przy łączeniu pojawia się na chwilę - ale klikając na nią i tak mnie przekierowuje do okna, które wymaga połączenia.)


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - slump - 17.01.2010 02:42

A jak użyjesz odnośnika połącz z siecią w centrum sieci i udostępniania to co się dzieje?


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - robakus07 - 17.01.2010 02:46

Hm... w sumie to nic. Wyskakuje mi to okienko, które też jest załączone za zrzucie ekranu - lista połączeń bezprzewodowych.


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - slump - 20.01.2010 04:16

Może usunięci karty sieciowej i połączenia a następnie ponowna instalacja i utworzenie połączenia oś zmieni.


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - otton77 - 14.02.2010 23:02

Ja mam identyczny problem. Ponowna instalacja karty sieciowej nic nie dala. Można jakoś rozwiązać ten problem?


RE: Połaczenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - siRo - 08.03.2010 22:51

Czy ma ktoś jakąś radę co do tego problemu? Ostatnio mam to samo, działa internet ale system go nie widzi, co za tym idzie nie mogę postawić sieci ad-hoc i udostępnić przez nią łącza, jeżeli to coś zmienia mam neostardę i do niedawna wszystko było ok.


RE: Połączenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - slump - 09.03.2010 21:46

Okazało się, że rozwiązanie jest proste. Aktualizacja sterowników od karty sieciowej. U kolegi w Windows Update w aktualizacjach opcjonalnych sobie siedziała. Po instalacji problem ustąpił.


RE: Połączenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - siRo - 10.03.2010 00:32

Jednak nie pomogło, na chwilę ale później znów to samo.


RE: Połączenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - stingear - 10.03.2010 20:24

To pobierz drivery pod Vistę dla swojej karty sieciowej, z doświadczenia wiem, że te z Visty są stabilniejsze i na pewno działają, w przeciwieństwie do tych pod W7. To na bank wina driverów. A systemowe jak się sprawują?


RE: Połączenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - slump - 11.03.2010 02:44

Problem w tym, że sterowniki są ok. A problem jest znany ale MS odpowiedziało aby to ignorować, choć to chore bo wiele operacji utrudnia. Szukam rozwiązania, ale te które znajduję i niby pomagają innym koledze nic nie dają.


RE: Połączenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - siRo - 14.03.2010 23:25

Gdyby to kogoś interesowało to format i reinstall pomógł, póki co aktualizacje ms pobierałem i wszystko działa więc nie wiem w czym był problem ale jeśli wam się chce i zależy na tym, żeby sieć działała poprawnie to można reinstalować.


RE: Połączenie sieciowe działa ale system twierdzi, że nie mam dostępu do sieci - slump - 14.03.2010 23:28

W takim wypadku, jeśli format i reinstalacja nie wchodzi w grę to proponuje uruchomienie instalatora Windows 7 i wybranie aktualizacji. Problem rozwiąże, a plików, programów i niemal żadnych ustawień się nie utraci.