Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak bez CD zainstalować W7 po zmianie dysku w laptopie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak bez CD zainstalować W7 po zmianie dysku w laptopie (/jak-bez-cd-zainstalowac-w7-po-zmianie-dysku-w-laptopie-37224-t)



Jak bez CD zainstalować W7 po zmianie dysku w laptopie - jacekjacy - 08.11.2013 13:38

Mam klucz produktu ale brak mi płytki z oprogramowaniem.
Czy po wymianie twardego dysku powinienem mieć już dostęp do BIOS-u?Czy potrzebuję kreatora instalacji czy może co innego?
Poproszę o pomoc.


Zmieniłem dysk w lapku. Mam klucz produktu ale brak mi pytki CD. Jak zainstalować W7? - irocket - 08.11.2013 14:37

Jeżeli pierwszy dysk nie jest uszkodzony, to można skopiować partycje na nowy dysk. Mając klucz produktu możesz zainstalować taką samą wersję (pewnie Home Premium) z płyty OEM lub BOX, byle podać klucz spod laptopa. Do BIOSu (ustawienia godziny, procesora, itp, wczytywane przed systemem) wejdziesz nie mając dysku.

PS: zmień tytuł wątku, bo trochę jest za długi (nie da się skorzystać z szybkiej odpowiedzi)


RE: Zmiana dysk w laptopie. Jak zainstalować W7? - jacekjacy - 08.11.2013 15:55

Stary dysk jest uszkodzony mechanicznie i nie da rady nic kopiować.


RE: Jak bez CD zainstalować W7 po zmianie dysku w laptopie - thermalfake - 09.11.2013 21:00

Kilka etapów:
- przygotować obraz iso tej wersji systemu którą posiadasz robiąc zrzut z nośnika na innym sprzęcie przy pomocy np power iso;
- pobrać Windows 7 USB/DVD Download tool;
- przygotować pendrive minimum 4GB;
- uruchomić wspomniany program i "wypalić" obraz na penie;
- zabootować laptopa z pena (wystarczy użyć opcji boot menu do szybkiego wybierania urządzenia do rozruchu - będzie pisać podczas uruchamiania na planszy);
- uruchomić instalator;
- podzielić dysk minimum na 2 partycje;
- wklepać klucz z naklejki COA spod laptopa;
- aktywować -> jeśli mamy aktywne połączenie sieciowe to aktywacja via online (tzn znalazł sobie sam sterowniki karty sieciowej lan lub wlan) a jeśli nie to telefonicznie pod nr 8001211654;
- udać się na stronę producenta sprzętu znając jego model, pościągać sterowniki i zainstalować je;
- przygotować wstępnie system i zrobić kopię zapasową przy pomocy narzędzia systemowego tak żebyś w razie awarii nie musiał zaczyna od nowa -> http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/back-up-your-programs-system-settings-and-files.