Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry (/dziwne-pojawienie-sie-nowej-pozycji-w-zakladce-gry-3715-t)



Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - ktosiek - 15.01.2010 18:46

Wczoraj zauważyłem, że do gier dodało mi Dark Messiah: Might and Magic, choć nic nie instalowałem. Co jeszcze dziwniejsze, po kliknięciu nic się nie uruchamia. Zrzut w załączniku.
[attachment=465]


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - slump - 16.01.2010 00:33

Czy tylko Ty korzystasz z komputera/konta, możne jakiś inny domownik zainstalował tę grę?

W programy i funkcje w panelu sterowania, nie ma możliwości de instalacji tej gry?


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - ktosiek - 16.01.2010 19:10

Pozycja pojawiła się chyba po zainstalowaniu aktualizacji Windowsa ze stycznia.
Tylko ja korzystam z tego peceta więc nie ma mozliwości, że ktos ja zainstalował. Co najdziwniejsze nie można tego uruchomić, a poza tym przecież instalowane przez nas gry nie pojawiaja sie na tej liście. I nie ma też tego w Odinstaluj program.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Nostromo - 16.01.2010 20:19

Na dzień dobry przeleciałbym system Spybot - Search & Destory, a czy przypadkiem była też aktualizacja Windows Live Messenger , kto wie czy nie stamtąd to przyszło.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Jason525PL - 17.01.2010 10:50

Wystarczy że kiedyś miał tą grę...nawet po formatach i kompletnym wyczyszczeniu kompa może się zdarzyć, że jednak coś pozostało...np ja kiedyś instalowałem NFS Underground 2 i po formacie i ponownej instalacji systemu zainstalowałem program nHancer i ku mojemu zdziwieniu w zakładce była ta gra choć na dysku już jej nie było...


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - ktosiek - 17.01.2010 12:15

Nigdy w to nie grałem i nikt mi tego nie instalował.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - MAciachPaN - 17.01.2010 12:18

Mi z NFS shifta po formacie dysku C: został folder save w moje dokumenty i nie wiem jak to możliwe Zacieszacz


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - ihatebuffering - 17.01.2010 12:52

Cytat:Mi z NFS shifta po formacie dysku C: został folder save w moje dokumenty i nie wiem jak to możliwe Zacieszacz
Może po formacie uruchomiłeś gre z pliku .exe i folder stworzył się tam automatycznie .


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - MAciachPaN - 17.01.2010 15:03

Nie bo był już tam mój stary profil ;P


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Nostromo - 17.01.2010 15:57

Mi po którymś z kolei formacie wrócił katalog ze zdjęciami, który był na sformatowanym dysku, myślałem ,że to fatamorgana, nie mówiłem nikomu bo trudno w coś takiego uwierzyć.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - MAciachPaN - 17.01.2010 16:25

Windows czyni cuda Zacieszacz hehehe


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - ihatebuffering - 17.01.2010 20:45

Szczerze mnie to tak aż nie dziwi. Żeby całkowicie coś usnąć bezpowrotnie trzeba to sformatować po czym kilkakrotnie nadpisać dane w tym samym miejscu na dysku.... a i tak to nie daje 100% pewności, że np twoje tajne dane nie zostaną odczytane Zacieszacz


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - War_3_ - 17.01.2010 20:52

Żeby pozbyć się danych skutecznie trzeba zrobić "zerowanie dysku" (nie znam prawidłowej nazwy).
Na każdej możliwej pozycji zapisujemy zera na dysku. Trwa to przynajmniej kilka godzin (kilkanaście dla dużych dysków), ale jest skuteczne.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Jason525PL - 18.01.2010 14:21

Albo po prostu przy instalacji Windowsa jak to było z XP dać aby skasowało dysk i utworzyć od nowa...Też jest jakaś gwarancja że usunie Zacieszacz


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - dzikitom - 19.01.2010 14:25

(16.01.2010 19:10)ktosiek napisał(a):  Pozycja pojawiła się chyba po zainstalowaniu aktualizacji Windowsa ze stycznia.
Tylko ja korzystam z tego peceta więc nie ma możliwości, że ktoś ja zainstalował. Co najdziwniejsze nie można tego uruchomić, a poza tym przecież instalowane przez nas gry nie pojawiają się na tej liście. I nie ma też tego w Odinstaluj program.

Jakimś cudem mi dodaje niektóre gry.
Niestety jak powiedziałem jest to nie całe 50% gier zainstalowanych.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Jason525PL - 21.01.2010 07:55

A wchodziłeś na jakieś stronki www traktujące o tych grach ? Może Windows wyszukał po tytule i ściągnął zakładkę albo coś ściągałeś z neta a tam był jakiś wir z danej gry...


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - slump - 22.01.2010 01:06

A może w panelu sterowania w programy i funkcje w włącz lub wyłącz składniki systemu Windows wyłącz gry, a po ponownym uruchomieniu je włącz. Może to coś zmieni.


RE: Dziwne pojawienie się nowej pozycji w zakładce Gry - Pluto - 22.01.2010 10:08

Nie martw się też coś takiego miałem na Viście . Ona wyszukała obrazek czy screen z usuniętej gry a uruchomić się już jej nie dało . Uśmiechnięty