Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? (/udostepnianie-dysku-partycji-jak-wlaczyc-nieaktywna-funkcje-udostepniania-3704-t)



Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - maciorek0011 - 15.01.2010 12:11

Witam .Mam taki problem. Nie mogę udostępnić dysku D. Mam tylko dostępne udostępnianie zaawansowane. Próbowałem udostępnić folder, ale nie widać, że by był udostępniony. Może ktoś zna rozwiązanie problemu!
Windows 7 ULTIMATE 64bit.


RE: Udostępnianie Dysku!! - Lalik - 15.01.2010 12:21

Najprościej to klikając prawą myszką na folderze i udostępnij do wyboru masz grupie domowej (odczyt), (odczyt i zapis),nikomu i wszystkim to folder a cały dysk udostępnienie zaawansowane, okienko udostępnienie zaawansowane, klikasz ptaszka przy udostępnij ten folder, zastosuj i ok Uśmiechnięty)


RE: Udostępnianie Dysku!! - maciorek0011 - 15.01.2010 12:29

Tylko dlaczego jak wybieram udostępnianie zaawansowane ustawiam tam te pierdoły i wszystko zatwierdzam to tam wyżej czasem nie powinno być udostępnione Udostępnij samo polecenie nie tylko udostępnienie zaawansowane??


RE: Udostępnianie Dysku!! - HrabiaHodon - 15.01.2010 12:33

Cytat:ale nie widać że by był udostępniony
Co masz na myśli? Nie widać go w sieci?

W jaki sposób próbujesz dostać się do udostępnionego dysku? Opisz to.


RE: Problem z Udostępnianiem dysku. - maciorek0011 - 15.01.2010 12:36

W domu mam router ,który rozdziela sieć na przewodowo i bezprzewodowo. Ja jestem połączony kablem ,a drugi komputer jest połączony bezprzewodowo.W drugim kompie jest System Ubuntu 9.10.Wprowadzany jest adres ip routera czy jakoś tak. Wcześniej miałem Windowsa XP sp3 i udostępnianie dysku działało i drugi komp wszystko widział, a teraz jest z tym problem!
Chodzi mi też o to czy po zastosowanie opcji "Udostępniania Zaawansowanego" nie powinno być odblokowana opcja "Udostępnij"?


RE: Problem z Udostępnianiem dysku. - Lalik - 15.01.2010 12:46

Powiem ci tak u mnie jest podobnie folder jest udostępniony ponieważ jest podana ścieżka, wyraźnie to widać nad tym okienkiem nieaktywnym które zaznaczyłeś jeśli nie byłby udostępniony byłoby tam napisane, ścieżka sieciowa niedostępny, i u mnie działa pytanie tylko dlaczego u ciebie nie, nie masz może jakiegoś firewala włączonego ? Grupę domową oczywiście utworzyłeś? I włączyłeś udostępnianie, hasło do komputera podłączanego do grupy wpisałeś?


RE: Problem z Udostępnianiem dysku. - HrabiaHodon - 15.01.2010 12:47

Nie, ponieważ pewnie nie masz praw administratora. Możesz dział udostępnić za pomocą narzędzia udostępnianie zaawansowane.


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - maciorek0011 - 15.01.2010 12:51

Mam Outposta Firewalla. Grupę Domową utworzyłem i mam ustawioną bez hasła.


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - Lalik - 15.01.2010 12:54

Spróbuj wyłączyć firewalla i zrestartować komputery a grupę domową ustaw sobie z hasłem możesz sobie sam jakieś łatwe wpisać jest tam opcja zmiany hasła , u mnie tak działa i nie ma problemu z siecią Cwaniak


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - maciorek0011 - 15.01.2010 13:00

Po próbuje. Dam znać jeszcze jak by co Zadowolony
W folderze sieć jest pokazane udostępniony folder i dysk .Problemu muszę szukać w czymś innym czyli podłączania drugiego komputera bo dysk jak i folder są udostępnione. Tylko dziwne jest, że przed zmianą na Windows 7 na XP działało wszystko.


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - slump - 15.01.2010 14:55

Nie. Problem z nieklikalnym guzikiem udostępnij leży gdzie indziej.
W moim komputerze wejdź do organizuj i tam opcje folderów i wyszukiwania przejdź na kartę widok i tam znajdź i zaznacz opcje użyj kreatora udostępniania (zalecane) od tej pory guzik będzie klikalny z kilkoma wyjątkami.

Dyski/partycje i foldery kluczowe ( jak Windows, etc) udostępnić można tylko poprzez udostępnianie zaawansowane.

Czy to rozwiązuje problem? Jeśli jest jeszcze jakiś napisz bo nie bardzo mogę to wyczytać.


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - maciorek0011 - 15.01.2010 21:56

Powiem krótko. Nadal bez zmian!


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - slump - 15.01.2010 22:02

Co jest bez zmian? Wwytłumaczyłem Ci jak to działa i jakiego typu udziałów nie można udostępniać inaczej niż przez udostępnianie zaawansowane. Na screenach które pokazałeś widać wyraźnie, że udział jest udostępniony, i widoczny w sieci. Więc co jest bez zmian i co Ci nie działa. Napisz jaśniej.


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - glabi99 - 23.01.2010 15:27

Jak mam podobny problem jak kolega, mam udostępniony folder users i programy i wszystko ładnie działa na XP w sieci, ale jak próbuje udostępnić cały dysk to tylko go widać ale ale nie idzie do niego wejść i mam komunikat d:\ nie jest dostępny... odmowa dostępu


RE: Udostępnianie dysku (partycji) - jak włączyć nieaktywną funkcję udostępniania? - Inixi - 24.01.2010 00:12

Udostępnione foldery możesz sprawdzić lub dodać w jednym oknie, do którego dostać się można:
Start -> Prawy klawisz myszy na komputer -> Zarządzaj -> Zakładka "udostępnione foldery" a potem "udziały" i tam masz ścieżki i nazwy udziałów

Możesz dodać lub odjąć (delete, lub prawy klawisz myszy i "zakończ udostępniane" czy coś takiego, ja mam angielski system i mam "stop sharing") udziały.

Możesz również nacisnąć prawym klawiszem na dany udział i otworzyć okno właściwości jego, lecz zapewne jak będziesz chciał sprawdzić właściwości udziału "D$" to dostaniesz informacje, że udział został zrobiony do celów administracyjnych i nie można zmienić jego właściwości.
Proponuje na przyszłość stosować metodę jak powyżej, gdyż masz większą kontrolę nad tym.

Apropos nieklikalnego guzika:
Chcesz udostępnić udział, który już istnieje, a jego nazwa to "D$". Do niektórych udziałów mają dostęp tylko osoby uprawnione, w tym przypadku do udziału "D$" może dostać się tylko i wyłącznie ADMINISTRATOR lokalny komputera.

Z uprawnieniami jest trochę dłuższa historia, gdyż Windows 7 to nie jest prosty system jak Windows 98 czy Milenium, ma architekturę klient-serwer i dlatego uprawnienia nadaje się począwszy od konsoli Local Security Policy (Polityki zabezpieczeń lokalnych w polskiej wersji chyba) poprzez użytkowników zarejestrowanych w systemie. Czy to pomoże? Bo jeżeli nie to zakładam, że chcesz dostać się do szczegółów na które odpowiedź znajdziesz w lekturze http://technet.microsoft.com