Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak sprawić, by Menedżer Rozruchu nie uruchamiał się samoistnie. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak sprawić, by Menedżer Rozruchu nie uruchamiał się samoistnie. (/jak-sprawic-by-menedzer-rozruchu-nie-uruchamial-sie-samoistnie-36997-t)



Jak sprawić, by Menedżer Rozruchu nie uruchamiał się samoistnie. - venturra689 - 26.10.2013 21:37

Windows Witam wszystkich , mam taki problem bo wgrałem sobie Windows 7 i mam tak samo wgrany Microsoft Windows Vista i nie wiem jak usunąć Microsoft Windows Vista więc prosił bym o pomoc lub o poradę jak mogę usunąć ten Windows który chce , a mianowicie mi chodzi o usunięcie

2) Microsoft Windows Vista ten Windows chciał bym usunąć a nie umiem . Prosił bym o poradę jak mogę go usunąć

[Obrazek: vjb7.jpg]


RE: Pomoc Windows - Maxim128 - 26.10.2013 22:08

Po prostu formatujesz partycję na której jest zainstalowany Windows Vista. Możesz to zrobić w Windows 7.
Podaj jaką masz strukturę dysków(gdzie co masz zainstalowane).


RE: Pomoc Windows - thermalfake - 26.10.2013 23:32

Samo przeformatowanie partycji z systemem nie zaktualizuje magazynu konfiguracji rozruchu BCD - nadal będzie wyświetlany wybór.
Żeby już nie tłumaczyć jak zrobić to za pomocą systemowego bcdedit trzeba sobie zainstalować easybcd (narzędzie graficzne) i usunąć wpis Visty klikając w edit boot menu.


Jak zrobić żeby Menedżer rozruchu się nie włanczał - venturra689 - 27.10.2013 13:59

teraz mam tak że uruchamia mi się Menedżer rozruchu systemu Windows i teraz pisze sam Windows 7

- w jaki sposób zrobić żeby menedżer rozruchu systemu Windows się nie włanczał przy każdym uruchamianiem komputera


RE: Pomoc Windows - thermalfake - 27.10.2013 21:25

Widać że niektórych trzeba za rączkę prowadzić.
Pobierasz EasyBCD w obecnej wersji 2.2 Community (do użytku niekomercyjnego) -> http://www.softpedia.com/progDownload/EasyBCD-Download-45820.html (najszybszy link bez rejestracji)
Instalujesz, wybierasz język polski i uruchamiasz.
Po lewej "Edytuj menu startowe", następnie na liście wpisów będzie Windows 7 i jemu przypisać atrybut domyślny oraz pod spodem w Opcjach czasu zaznaczyć "Pomiń menu startowe". Zostaje zapisać ustawienia - guzik "Zapisz ustawienia" jest obok.
EasyBCD uważam za bardzo fajny programik https://neosmart.net/blog/2012/announcing-easybcd-2-2-windows-8-dual-booting-and-more/
To samo można uzyskać jeszcze w inny sposób:
- z poziomu wiersza poleceń (z podniesionymi uprawnieniami jeśli to konto standardowego użytkownika, uruchamiany przez ppm z opcją uruchom jako administrator)
bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu no
- z poziomu zaawansowanych opcji rozruchu
Komputer -> ppm -> właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> ustawienia
Domyślny system operacyjny: Windows 7
Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych: 30s (odznaczyć)
Jak już tu jesteśmy to przy okazji
Zapis zdarzenie do dziennika systemu (zaznaczyć)
Automatycznie uruchom ponownie (odznaczyć) -> wtedy ewentualny bsod zostaje na ekranie i od razu nie znika.


RE: Pomoc Windows - venturra689 - 28.10.2013 18:05

dobra dzięki pomogło


Jak zrobić żeby Menedżer rozruchu się nie włączał (rozwiązany) - LadyInBlue - 28.10.2013 18:11

Wątek rozwiązany.