Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zwiększenie pamięci do 6 GB na Windows 7 64bit - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Zwiększenie pamięci do 6 GB na Windows 7 64bit (/zwiekszenie-pamieci-do-6-gb-na-windows-7-64bit-3698-t)



Zwiększenie pamięci do 6 GB na Windows 7 64bit - PumaXP - 15.01.2010 07:27

Mam 4 GB ramu w dualu 2x2 GB czy da coś dołożenie pamieci 2x 1 GB (tak żeby chodziły w dualu), płyta obsługuje tę ilość pamięci
Pozdrawiam


RE: 6 GB Ramu win 64 - Lalik - 15.01.2010 07:48

Wydaje mi się, że żeby kości pracowały w dualu muszą być identyczne tzn w twoim wypadku albo tak jak masz 2x 2 albo 2x3, do końca przekonana nie jestem, wiec może mnie ktoś skoryguje. Ale moim zdaniem jeśli dołożysz kolejną kość to już dual nie będzie, tyle że i tak warto dołożyć 2 i mieć 6 gb ramu ,nawet jeśli to nie będzie dual, to i będzie szybszy od 4 gb ramu w dualu. Pozdrawiam


RE: Zwiększenie pamięci do 6 GB na Windows 7 64bit - Spox - 15.01.2010 13:07

Jeśli potrzebujesz faktycznie dołożyć RAMu to dokładaj śmiało a to czy dual będzie czy nie to już mało istotne bo przyrost wydajności jest znikomy ale moim zdanie skoro masz 2x2 to dołóż jedną kość 2 GB i jeszcze jeden slot masz wolny (nie znam mobo i strzelam że masz 4 miejsca na pamięć).

@Lalik
Cytat:to i będzie szybszy od 4 gb ramu w dualu
Szybszy to on nie będzie, jedynie aplikacje pamięciożerne będą miały "więcej" swobody bo dla samego systemu 4 GB to świat.


RE: 6 GB Ramu win 64 - nieboraku - 16.01.2010 00:44

(15.01.2010 07:48)Lalik napisał(a):  Wydaje mi się, że żeby kości pracowały w dualu muszą być identyczne tzn w twoim wypadku albo tak jak masz 2x 2 albo 2x3, do końca przekonana nie jestem, wiec może mnie ktoś skoryguje. Ale moim zdaniem jeśli dołożysz kolejną kość to już dual nie będzie, tyle że i tak warto dołożyć 2 i mieć 6 gb ramu ,nawet jeśli to nie będzie dual, to i będzie szybszy od 4 gb ramu w dualu. Pozdrawiam

Nie no, można zrobić 2x2+2x1 - należy tylko sprawdzić, które gniazda i jak obsadzić. U mnie np. musi to być DIMM 1+3, DIMM 2+4, czyli wsadzam 2+1 i 2+1 i mam duala Cwaniak.


RE: 6 GB Ramu win 64 - Lalik - 16.01.2010 10:00

(16.01.2010 00:44)nieboraku napisał(a):  
(15.01.2010 07:48)Lalik napisał(a):  Wydaje mi się, że żeby kości pracowały w dualu muszą być identyczne tzn w twoim wypadku albo tak jak masz 2x 2 albo 2x3, do końca przekonana nie jestem, wiec może mnie ktoś skoryguje. Ale moim zdaniem jeśli dołożysz kolejną kość to już dual nie będzie, tyle że i tak warto dołożyć 2 i mieć 6 gb ramu ,nawet jeśli to nie będzie dual, to i będzie szybszy od 4 gb ramu w dualu. Pozdrawiam

Nie no, można zrobić 2x2+2x1 - należy tylko sprawdzić, które gniazda i jak obsadzić. U mnie np. musi to być DIMM 1+3, DIMM 2+4, czyli wsadzam 2+1 i 2+1 i mam duala Cwaniak.

Być może pisałam, że nie jestem pewna tej wypowiedzi, dobrze wiedzieć na przyszłość Cwaniak


RE: Zwiększenie pamięci do 6 GB na Windows 7 64bit - Danon666 - 16.01.2010 12:59

Może sobie sprawdź jakimś programem typu Orthos ile tej pamięci ci bierze, bo jeżeli nie wykorzystuje 100% to raczej się nie opłaca dokładać, wnioskuje tak, bo sam miałem do niedawna 4GB, teraz mam 5 i żadnej różnicy czy to w szybkości systemu czy w grach nie odczuwam, nawet indeks wydajności po dołożeniu kości obniżył mi punktowanie o 0,1 chociaż to jest mało istotne jednak mnie intryguje dlaczego. Co do działania w Dualu kości mam włożone tak jak to napisał nieboraku i również mam duala.