Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sound Blasterem Audigy SE (0570) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Sound Blasterem Audigy SE (0570) (/sound-blasterem-audigy-se-0570-36956-t)



Sound Blasterem Audigy SE (0570) - luktech - 24.10.2013 22:59

Witam

Mam problem z Sound Blasterem Audigy SE (0570)
Temat poruszany wiele razy na różnych forach, lecz mimo to dalej nie potrafię rozwiązać mojego problemu.

Mój komputer:
Procesor - Intel Core 2 Duo 2x2,2 GHz
Płyta główna - Gigabyte GA-945GCMX-S2 (z zintegrowaną kartą dźwiękową, wyłączoną w BIOSie)
Karta graficzna - GeForce 8600 GTS 1 gb
RAM - 2 kości DDR2 Elixir 1 gb 800MHz (w sumie 2 gb)
oraz wskazana wyżej karta dźwiękowa.
System Windows 7 SP1 Ultimate 64 bity, dodatkowo głośniki 5.1

Problem polega na tym, że przy słuchaniu muzyki działają tylko 2 przednie głośniki i subwoofer. Głośniki tylne i centralny nie działają (problem prawdopodobnie z CMSS-3D - opcja ta, pomimo iż jest dostępna w panelu sterowania NIE DZIAŁA). Wszystkie głośniki działają w czasie testu - pojedynczy dźwięk z każdego głośnika po kolei. Karta była sprawdzana w innym komputerze pod windowsem XP i tam działało ok. Wszystko podpięte dobrze, testowałem różne sterowniki, od oficjalnych po modowane i nie potrafię uruchomić wszystkich głośników, tak jak to było pod windowsem XP.

Proszę, pomocy!!


RE: Sound Blasterem Audigy SE (0570) - irocket - 25.10.2013 06:44

A jakieś gry w 5.1? Bo mi na wbudowanej w płytę karcie też normalnie działają 2+sub. Ale jak włączę grę, gdzie można ustawić dźwięk 5.1, to grają wszystkie.