Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zacięcia systemu po aktualizacji grafiki - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Zacięcia systemu po aktualizacji grafiki (/zaciecia-systemu-po-aktualizacji-grafiki-36888-t)



Zacięcia systemu po aktualizacji grafiki - WanteD474 - 21.10.2013 21:35

Witam, mam problem z moją kartą graficzną GTX 460 se.

Posiadam system Windows 7 Home Premium 64x.

Problemem jest zawieszający się system po aktualizacji sterowników graficznych. System pracuje normalnie na sterownikach DO wersji "314.22-desktop-win8-win7-winvista-64bit-international-whql", wszystkie powyżej tego sterownika zawieszają prace systemu. Zawieszanie polega na tym że komputer dostaje co jakiś czas tak jakby Freza, czyli nie mogę ruszyć kursorem, wszystko na ekranie zatrzymuje się lecz dźwięk jest cały czas. Freez trwa parę sekund, po czym system nadal pracuje normalnie aż do chwili kolejnego freeza.
Myślałem że pomoże format systemu lecz to nie poskutkowało. A uciążliwe jest np instalowanie najnowszego sterownika pogranie sobie w jakąś z nowszych gier (bo stary sterownik zacine grę) a następnie żeby pozbyć się freezów powrót do wyżej wymienionego "314.22" sterownika. Mam już dosyć tego problemu, nie umiem sobie z nim poradzić, proszę was o pomoc.


RE: Zacięcia systemu po aktualizacji grafiki - thermalfake - 21.10.2013 22:53

Nie instaluj domyślnie całego pakietu jak leci. Problemem jest Geforce (bad) Experience.
Odpowiada za 2 funkcje:
- aktualizacja driverów
- optymalizacja ustawień pod konkretny sprzęt
Niejednokrotnie cała ta optymalizacja spowalnia niektóre konfiguracje. Ponadto ja nie ufam takim automatycznym aktualizacjom bo jak się okazuje w historii firmy już się zdarzały drivery które uwalały grafiki.


RE: Zacięcia systemu po aktualizacji grafiki - WanteD474 - 22.10.2013 08:21

Czyli przeinstalowac sterowniki graficzne na czysto i nie instalować Geforce Experience ?