Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Bluescreen po instalacji programu do zmiany IP - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Bluescreen po instalacji programu do zmiany IP (/bluescreen-po-instalacji-programu-do-zmiany-ip-36887-t)



Bluescreen po instalacji programu do zmiany IP - djor - 21.10.2013 18:24

[attachment=5647]Witam! mam pewien problem mój brat się wczoraj bawił moim komputerem ściągał jakiś program do zmiany IP (bo nie mógł czegoś ściągnąć bo był limit) . Od tamtego momentu za każdym razem przy odpalaniu przeglądarki (mam ich 3) komputer łapie blue wygląda to tak jak na obrazku. Skanowałam komputer 5-krotnie w poszukiwaniu spyware i wirusów efekt ''czysto'' więc co wywołuje blue? . W trybie awaryjnym działa wszystko ok internet przeglądarki itd a normalnie nic...ah dodam jeszcze ,że (miniony program do zmiany IP został odinstalowany ) nie mam możliwości przywrócenia komputera do poprzedniego stanu (nie robiłam kopii zapasowej) a nie chce się pozbywać danych poprzez format wiec prosiła bym o pomoc! i wyjaśnienie mi w jakiś Ludzki sposób jak to ogarnąć bez formatowania .


Pozdrawiam Alicja.


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - irocket - 21.10.2013 18:38

Przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej na początek. Pobierz w awaryjnym i zainstaluj w normalnym trybie. Później się zobaczy (napisz jakie efekty)


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - djor - 22.10.2013 18:54

Hai! So zrobiłam to co miałam dalej mam bluescreena :/ jest to strasznie irytujące kolejna rzecz jaka mnie dziwi dziś wkładam pendrive'a do USB i ''nie można uruchomić aplikacji'' O.O? jakieś pomysły ? >.>


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - irocket - 22.10.2013 19:04

Wrzuć na jakiś hosting pliki z C:\Windows\Minidump, popatrzymy dokładniej


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - djor - 22.10.2013 21:36

Ok jutro wrzucę Uśmiechnięty a jeszcze mam pytanko bo chciała bym wgrać nowy system lecz ciągle brakuje mi miejsca na dysku a nie bardzo wiem jak to zwolnić,dzisiaj użyłam kompresji dysku(plików) i zwolniło mi się 4GB system woła o min 9GB do instalacji nowego systemu. Gdy chce formatować C a mam 2 dyski C i D wyskakuje komunikat ,że nie mozna bo nie mam wystarczających uprawnień a na komputerze nie ma innych kont więc jestem jedyną użytkowniczką co mogę z tym zrobić ?


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - Mario14125 - 23.10.2013 11:52

A może baw się komputerem aż wyskoczy "Ostatnia dobra konfiguracja" i wtedy spróbuj wejść? Uśmiechnięty


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - djor - 23.10.2013 12:27

http://www.mediafire.com/?yc3ho4hcykcguf7 link do minidump co do pamięci dziwi mnie to,że jak odpalam komputer mam 4GB wolnego a po 10m jest już 2..... nie wiem o co chodzi


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - djor - 25.10.2013 11:25

Dowiem się o co chodzi?


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - thermalfake - 27.10.2013 23:05

Dziadostwo robi pliczek hmip64.sys
Jest to wirtualny sterownik aplikacji o nazwie Hide My IP którą brat zainstalował a która nie została poprawnie deinstalowana.

Cytat:Gdy chce formatować C a mam 2 dyski C i D wyskakuje komunikat ,że nie mozna bo nie mam wystarczających uprawnień a na komputerze nie ma innych kont więc jestem jedyną użytkowniczką co mogę z tym zrobić ?

Poprzenosić dane z partycji systemowej i stawiać system na czysto czyli nie z poziomu systemu lecz wybierając rozruch z nośnika w biosie.

Cytat:co do pamięci dziwi mnie to,że jak odpalam komputer mam 4GB wolnego a po 10m jest już 2..... nie wiem o co chodzi

Wróżką nikt nie jest. Uruchomić monitor zasobów (resmon.exe) i przejść do zakładki Pamięć po tych 10 minutach.


RE: Problem po ingerencji brata (bluescreen) - djor - 28.10.2013 13:38

program hide ip został odinstalowany nie widzę go w systemie więc jakaś rada jak mam wskrzesić system?