Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Bardzo dziwny problem z polskimi znakami (nie uklad klawiatury ani kodowanie) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Bardzo dziwny problem z polskimi znakami (nie uklad klawiatury ani kodowanie) (/bardzo-dziwny-problem-z-polskimi-znakami-nie-uklad-klawiatury-ani-kodowanie-36488-t)



Bardzo dziwny problem z polskimi znakami (nie uklad klawiatury ani kodowanie) - moby04 - 03.10.2013 12:11

Mam bardzo dziwny problem z klawiatura: otoz nie dziala wpisywanie polskich znakow przez alt+litera. Z gory zaznaczam, ze nie jest to problem z ustawieniem ukladu klawiatury (mam polski programisty) ani kodowaniem. Moge wpisywac polskie znaki poprzez nacisniecie tylko a nastepnie odpowiedniej litery (np. ~a powoduje wyswietlenie ą) ale alt z litera powoduje wyswietlenie lacinskiego odpowiednika... Dodatkowo prawy alt (zwykle uzywany do polskich znakow) zachowuje sie jak lewy (alt+e w chrome powoduje otwarcie menu). Podejrzewam, ze cos przemapowalo mi klawisze tylko... jak to teraz poprawic?

Przed chwila zainstalowalem dodatkowa aplikacje (Eclipse for Java EE + plugin do Google AppEngine - podaje bo moze ma to jakies znaczenie)...


RE: Bardzo dziwny problem z polskimi znakami (nie uklad klawiatury ani kodowanie) - ILIES - 10.10.2013 12:50

Spróbuj innej klawiatury, bo może tu leży problem, albo zobacz jak się zachowuje klawiatura ekranowa.