Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Modem Motorola SB5100 sieć niezidentyfikowana - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Modem Motorola SB5100 sieć niezidentyfikowana (/modem-motorola-sb5100-siec-niezidentyfikowana-36389-t)



Modem Motorola SB5100 sieć niezidentyfikowana - MissGradenko - 28.09.2013 16:28

Witam!

Mam problem, który pojawił się, gdy zmieniłam system z Windowsa 32x na 64x. Zawsze łączyłam się z internetem za pomocą modemu i kabla USB. Jako, że do mojego modemu nie ma sterowników USB na wersję Windows 64bit, zakupiłam kabel sieciowy i połączyłam modem z komputerem wejściami Ethernet. Niestety, połączenia nadal nie ma, system uparcie pokazywał mi 'sieć niezidentyfikowana'. Wyłączyłam połączenie (systemowo, w panelu sterowania), sądząc, że w jakiś sposób pomoże włączenie go znowu, niestety teraz już tylko pojawia się 'brak połączenia' - nawet, gdy podłączam ponownie kabel.

Mam modem motorola SB5100, Windows 7 Ultimate 64x.
Na modemie świecą się diody: Power, Send, Recieve i PC Activity.

prosze o pomoc i z góry dziękuję


RE: Modem Motorola SB5100 sieć niezidentyfikowana - thermalfake - 28.09.2013 21:10

Mam rozumieć dioda Online się nie sieci ?
Zacznijmy od najprostszych rzeczy.
Karta sieciowa LAN zainstalowana ? W managerze urządzeń wszystko OK ?
Czy w centrum sieci i udostępniania po wejściu do ustawień karty sieciowej widać "Połączenie lokalne".
Czy w opcjach protokołu tcp/ipv4 zaznaczone są opcje do uzyskiwania adresów automatycznie ?
Co wypluwa komenda ipconfig/all i czy modem odpowiada poleceniem ping adres_ip_domyślny_bramy (z ipconfig'a)