Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku (/komputery-marki-optimus-ponownie-pojawia-sie-na-polskim-rynku-36157-t)



Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - Portator - 19.09.2013 14:40

Wielu naszych starszych Czytelników powinno pamiętać markę Optimus. Założona w 1988 roku przez Romana Kluskę firma, zaczynając od składania PC w warunkach wręcz chałupniczych, w ciągu kilku lat stała się potęgą na polskim rynku. W 1994 roku weszła na warszawską giełdę, a już w drugiej połowie dekady Roman Kluska był uznawany za jednego z najbogatszych Polaków.

Dalej było już tylko gorzej – w 2000 roku Kluska sprzedał swoje udziały w firmie BRE Bankowi, odchodząc z tego biznesu ze względu na atmosferę zastraszenia nie pozwalającą na prowadzenie w ówczesnej Polsce uczciwych interesów, w 2002 roku agresywne działania fiskusa doprowadziły do utraty renomy przez firmę i wielomilionowych strat finansowych, w 2006 roku Komisja Papierów Wartościowych próbowała pozbyć się Optimusa z giełdy, stawiając zarzuty o niedopełnienie formalności, a w 2007 i 2008 roku członkowie zarządu firmy byli zatrzymywani przez agentów służb, CBŚ i CBA. W końcu w 2008 roku spółka złożyła wniosek o upadłość, z którego nic ostatecznie nie wyszło, by ostatecznie, po fuzji z 2010 r. z CD Projekt Investment, zmienić nazwę z Optimus SA na CD Projekt SA.
[Obrazek: g_-_550x412_-_s_47828x20130919122451_0.png]
Już niebawem na rynku mogą ponownie pojawić się komputery (a może i inne urządzenia?) pod marką Optimus. Wskrzesić ją chce AB, znany dystrybutor sprzętu IT. Jej prezes, Andrzej Przybyło, poinformował na spotkaniu z dziennikarzami, że marka Optimus wciąż ma bardzo silną rozpoznawalność pomimo lat nieaktywności – i mimo że wiadomość ta miała być dla AB szokiem, to uznano to za okazję do rozwoju w ważnym dla firmy segmencie.

Dlatego też zdecydowano się zakupić słynną markę i powołać do życia spółkę zależną (Optimus sp. z o.o.). Jej działalność będzie realizowana w trzech obszarach – franczyzy, integracji systemów i produkcji sprzętu komputerowego. Na rynku zjawić się mają na początku desktopy, serwery i urządzenia sieciowe z logo Optimusa, a potem spółka zacznie budować sieć partnerską dla małych i średnich integratorów.

Sprzęt Optimusa ma być oferowany przede wszystkim w przetargach dla projektów sektora administracji publicznej, edukacji, ochrony zdrowia, bankowości i służb mundurowych. Do końca 2014 roku nowy Optimus wypracować ma ponad 100 mln złotych przychodu. Zapewne będzie w tym wspierany przez ogromną sieć partnerów AB, do której należy ok. 15 tys. firm, zajmujących się zarówno sprzętem IT, jak i elektroniką użytkową, sprzętem RTV i urządzeniami mobilnymi.

Za: dobreprogramy.pl


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - thermalfake - 19.09.2013 22:41

Bez wątpienia najlepszy serwis w jakim kiedyś pracowałem. Zero użerania się o przedłużające wymiany gwarancyjne. Wszystko szybko i sprawnie, z ludźmi z centrali w Nowym Sączu dało się dogadać, nie to co dzisiejsze korporacje. Sprzęty nawet w dolnej półce cenowej nie miały badziewnych jakościowo podzespołów.
Oby nie zmaścili wizerunku firmy.


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - Magnetar - 20.09.2013 01:53

Starszych Czytelników... Smutny
Pamiętam. Miałem Optimuska Zadowolony została mi po nim grafika na PCI - ATI Rage3D - dobre podzespoły montowali to fakt.
O Optimusie złego słowa nie mogę powiedzieć, za to o AB już tak, jedna z ostatnich firm, którym sprzedałbym prawo do tej marki - przecież tam po 16-tej już maile nie dochodzą, bałagan, pogoń szczurów, ruski cyrk, czyli nikt nic nie wie - może obecnie jest lepiej (wątpie), bo dałem sobie z nimi spokój także nie wiem jak jest teraz, w każdym razie zobaczymy co z tego wyniknie.


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - LadyInBlue - 20.09.2013 08:44

Mój pierwszy domowy pecet to był Optimus Zacieszacz Bardzo dobry komputerek, ponad 10 lat mi służył Zacieszacz


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - thermalfake - 20.09.2013 16:35

Miałem AMD 386DX, dopiero ostani prywatny komp jest na intelu Zacieszacz


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - irocket - 20.09.2013 17:20

W podstawówce były takie kompy jak ten (chyba): http://tablica.pl/oferta/okazja-komputer-optimus-ID1Mb5X.html Monitor na pewno taki był Zadowolony Tylko z tego, co pamiętam, to stację dyskietek miał poziomo. Pracowały pod kontrolą Windows 95 i jedyne co się na nich robiło, to notatnik, paint i mario (dosowe).

edit: do tego klawiatura: http://tablica.pl/oferta/klawiatura-optimus-IDQEp3.html#063c4d50c8 Fajnie było słychać strzelającą spację podczas gry


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - Nostromo - 20.09.2013 18:50

Marka Optimus jest bardzo cenna.
Firma pana Kluski osiągnęła sukces dlatego, że została zbudowana i opierała się na zasadach etyki.
Więcej...


http://youtu.be/DVVCKkOYPqQ


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - thermalfake - 20.09.2013 19:17

Komuś się mocno nie podobało, że można zgodnie z zasadami prowadzić biznes, ba całkiem dochodowy biznes.
Jestem ciekaw jak będzie wyglądała konkurencja w segmencie serwerów np z taką Actiną (Action). Ogólnie nie są to zbyt często widywane sprzęty - sprawdzone marki HP, Dell, Fujitsu itp mają długą tradycję i dobry wizerunek.


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - irocket - 20.09.2013 19:27

Actina i NTT System - pełno tego w szkole. Jednak na pracowni, gdzie są Delle wszystko działa szybciej. Oczywiście chodzi tu o stacje robocze.


RE: Komputery marki Optimus ponownie pojawią się na polskim rynku - LadyInBlue - 20.09.2013 19:34

Nie tylko w szkole, u mnie w pracy jest komp NTT System z win 95 Zacieszacz