Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Usunięcie konta administratora z komputera z Windows 7 Professional - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Usunięcie konta administratora z komputera z Windows 7 Professional (/usuniecie-konta-administratora-z-komputera-z-windows-7-professional-36142-t)



Usunięcie konta administratora z komputera z Windows 7 Professional - zielonazinf - 18.09.2013 21:35

Witam,
tak jak w temacie usunęłam konto administratora z komputera. Chciałam utworzyć swoje konto użytkownika i dałam mu prawa administratora. W efekcie, na konto, które było dotychczas administratorem nie mogłam już wejść. Potem zmieniłam prawa nowego konta i już nie jest jako administrator. Teraz starego konta wg nie ma i nie ma konta, które jest administratorem. Da się to jakoś naprawić? Czy już dać sobie spokój z moimi zdolnościami informatycznymi i pójść do profesjonalnego informatyka ?


RE: Usunięcie konta administratora z komputera. Windows 7 Professional - Nostromo - 18.09.2013 22:25

Uruchom tryb awaryjny(przyciskaj F8 podczas uruchomienia komputera).
Gdy Ci się uda, zaloguj się na konto "Administrator",to konto jest wbudowane w system.
Otwórz Panel Sterowania >Konta użytkowników, dodaj nowego administratora o dowolnej nazwie.


RE: Usunięcie konta administratora z komputera. Windows 7 Professional - zielonazinf - 18.09.2013 23:00

(18.09.2013 22:25)Nostromo napisał(a):  Gdy Ci się uda, zaloguj się na konto "Administrator",to konto jest wbudowane w system.
Wyskakuje hasło do nowego administratora, ale przedtem usunęłam to konto nowego administratora i hasło nie wchodzi Smutny Czyli już po sprawie. A jak wgram nowego Windows'a czy coś, to pomoże? *znaczy się, czy będę administratorem. Dzięki za odpowiedź Zacieszacz


RE: Usunięcie konta administratora z komputera z Windows 7 Professional - Nostromo - 19.09.2013 17:17

Jeszcze raz.
Uruchom tryb awaryjny(przyciskaj F8 podczas uruchomienia komputera).
Wybierz opcję: tryb awaryjny z wierszem polecenia, gdy na ekranie pojawi się wiersz polecenia, wpisz:
net user administrator /active:yes
Zrestartuj system, na ekranie logowania pojawi się nowe konto o nazwie Administrator, zalogowanie się na nim nie wymaga hasła.


RE: Usunięcie konta administratora z komputera z Windows 7 Professional - zielonazinf - 19.09.2013 22:01

"net user administrator.." nie zadziałało :/ , aleudało mi się wlogować na konto admina. Weszłam w panel sterowania i jest teraz 2 adminów --> HEROS (czyli ten stary) i KOMP (czyli ten, który ja zrobiłam). Czyli wychodzi na to, że cały czas to konto KOMP bylo adminem, a ja myslałam, że nie ma żadnego admina. Konto HEROS nadal jest gdzieś ukryte, a wlogowuje sie na niego tylko w trybie awaryjnym. Nie wiem jak zrobić, żeby ono się włączało, kiedy uruchamiam komputer. Zakłopotany