Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków (/nie-moge-uruchomic-defragmentatora-dyskow-36047-t)



Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - nightamare - 13.09.2013 18:56

Witam,
Drugi raz spotykam się z problemem, iż nie mogę uruchomić defragmentatora dysków. Przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat:
[Obrazek: dm79.png]
Idąc dalej tym tropem, próbuję uruchomić Harmonogram zadań:
[Obrazek: o40e.png]
Generalnie brak dalszej poszlaki, jednak wcześniej problem rozwiązał się, gdy wszedłem w usługi i zaznaczyłem tryb uruchamiania na automatyczny w wyżej wymienionych usługach, jednak teraz jest to niemożliwe:
[Obrazek: 9o4.png]
Próbowałem coś zdziałać w karcie "zależności", jednak nic z tego.

Jest to dla mnie dość ważne, gdyż nie mogę defragmentować komputera, a nie robiłem tego już od długiego czasu.
Uprzejmie również proszę nie polecać mi innych defragmentatorów, wiem, że są lepsze Uśmiechnięty.

Z góry dzięki za pomoc


RE: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - thermalfake - 14.09.2013 14:16

Zacznij od tego
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/task-scheduler-service-is-not-starting-so-i-am/6c2c3229-7636-415b-8d78-d8d26a2649b1?msgId=e5f62393-5841-4dfe-9f35-05ee3cf18a52


RE: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - nightamare - 14.09.2013 18:35

Starałem się zrobić to, co tam jest napisane, choć szczerze średnio to rozumiem. Niestety nadal nic.
Myślałem, że antywirus blokuje jakoś, jednak po wyłączeniu go, nadal jest to samo.


RE: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - thermalfake - 14.09.2013 19:01

Przed uruchomieniem harmonogramu musisz mieć uruchomione jeszcze 2 usługi
- zdalne wywoływanie procedur RPC
- dziennik zdarzeń systemu Windows

Gdyby się nie udało to znaczy, że rejestr systemowy jest uszkodzony (chyba, że masz wykonaną kopię lub punkt przywracania) i możesz zapomnieć o systemowym defragmentatorze.


RE: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - nightamare - 15.09.2013 12:36

Wiem to z zależności w usługach. Sprawdzałem to wielokrotnie i jest ustawione na uruchamianie automatyczne oraz jest włączone. Niestety nie wiem co dalej...


RE: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - thermalfake - 15.09.2013 13:28

Ja też nie. Masz bałagan w rejestrach i raczej wątpię abyś doszedł szukając igły w stogu siana.


RE: Nie mogę uruchomić defragmentatora dysków - nightamare - 07.11.2013 18:07

Odświeżam, problem nadal istnieje i nie mam dla niego rozwiązania.