Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z Microsoft DirectX 11 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Problem z Microsoft DirectX 11 (/problem-z-microsoft-directx-11-35975-t)



Problem z Microsoft DirectX 11 - Traperr - 10.09.2013 17:16

Witam wszystkich,
Mam pewien problem, kilka miesięcy temu przy problemach z instalacją fify13 przez złą wersję owego DirectX-a musiałem bodajże downgradować jego wersję czy coś w ten deseń.
Fifa zaczęła śmigać więc to zignorowałem.
Niestety z 2 tygodnie temu kupiłem Saints Row The Third i direct zupełnie odmówił posłuszeństwa.
Po dwóch wprowadzających misjach kiedy to w końcu pojawiłem się sam w wolnym świecie oślepiła mnie biel bijąca od budynków. Wszystko jakby zaczęło świecić białym spikselizowanym światłem i takie błędy cały czas mi się powtarzają.
Ponadto inne gry wymagające DirectX mają ten sam problem ;/
Co robić?
Śmieszne w całej sprawie jest to że gry crashują mi się gdy chcę użyć wersji DX-a 10/11 a przy 9-ce działają z fatalną zbugowaną grafiką. Z kolei przy próbie zainstalowania 11 dowiaduję się że mój komputer już ją obsługuje Zadowolony
Wydaje mi się że przywrócenie DirectX11 do pierwotnej wersji rozwiązało by problem ale jak to osiągnąć?
Pozdrawiam - Traperr


RE: Problem z Microsoft DirectX 11 - peciaq - 17.09.2013 00:54

Na płytach z grami zazwyczaj są dołączone wymagane przez nie wersje DirectX, przejrzyj zawartość płytki, powinien tam być setup do DirectX. Ewentualnie powywalaj stare wersje i zainstaluj po kolei 9, 10 i 11.