Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Po reinstalacji systemu nie widać partycji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Po reinstalacji systemu nie widać partycji (/po-reinstalacji-systemu-nie-widac-partycji-35836-t)



Po reinstalacji systemu nie widać partycji - bar0sh - 04.09.2013 17:27

Witam
Posiadam laptopa samsung rc710 i wkoncu postanowilem przeinstalować system i przywróciłem z partycji recovery system. Wszystko ładnie poszło ale... po reinstalacji w "Mój komputer" nie widzi drugiej partycji "D" a w zarządzaniu dyskami partycja ta widnieje lecz wyświetla ją jako drugą partycję recovery i niby 100% wolnego miejsca. Jak i czy można w ogóle przywrócić tą partycję do takiego stanu w jakim była przed reinstalacją? Żeby była widoczna ze wszystkimi danymi?


RE: Po reinstalacji systemu nie widzi partycji - bqb - 04.09.2013 18:30

Pewności nie mam, lecz z doświadczenia wiem, że z partycji recovery jak przywraca się system, to ustawia cały dysk po swojemu - czyli kasuje wszystko. Możesz użyć jakiegoś programu do partycjonowania, który ustawi Ci tą partycję jako normalny NTFS i być może będziesz miał dostęp do danych. Nie było komunikatu, że uruchomienie tej funkcji spowoduje usunięcie wszystkich danych? Jak nie masz kopii, to spróbuj odzyskać programem testdisk na inny dysk zewnętrzny. Ale to pewnie nie były takie ważne dane, skoro nie miałeś kopii ;-)
Jest takie powiedzenie: Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie i na tych, którzy będą robić kopie :-P


RE: Po reinstalacji systemu nie widzi partycji - bar0sh - 04.09.2013 19:06

Kopia była więc nie ma z danymi problemu a pytam żeby nie potrzebnie nie kopiować tego jakbym mógł to bez problemu odzyskać Uśmiechnięty