Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Błąd przy próbie ponownego zainstalowania systemu Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Błąd przy próbie ponownego zainstalowania systemu Windows 7 (/blad-przy-probie-ponownego-zainstalowania-systemu-windows-7-35764-t)



Błąd przy próbie ponownego zainstalowania systemu Windows 7 - bamber8 - 01.09.2013 17:04

Witam,mam lapka z win7,w związku z tym iż użytkuję już go prawie rok chciałem ponownie z załączonej płyty zainstalować windows.W Bios-e ustawiony start z CD,po starcie wgrywa sterowniki po czym robi się niebieski ekran io wypisuje sprawdź dyski i jakiś tam błąd wskazuje.Co robić?


RE: ponowna instalacja-nie można - irocket - 01.09.2013 17:15

Napisz jaki błąd. Wtedy będzie lepiej coś doradzić


RE: ponowna instalacja-nie można - bamber8 - 01.09.2013 17:32

ładuje pliki instalacyjne następnie takie coś wychodzi


RE: ponowna instalacja-nie można - bamber8 - 02.09.2013 15:08

(01.09.2013 17:32)bamber8 napisał(a):  ładuje pliki instalacyjne następnie takie coś wychodzi

jakieś pomysły koledzy??


RE: ponowna instalacja-nie można - Maxim128 - 02.09.2013 17:53

Zmienić w BIOS SATA MODE z AHCI na IDE/dograć za pomocą nLite sterowniki do płyty Windowsa

Pierwsze rozwiązanie spowoduje zmniejszenie szybkości transferu danych, drugie jest trudniejsze, ale masz pełna szybkość.


RE: ponowna instalacja-nie można - thermalfake - 02.09.2013 19:33

O modelu laptopa, wersji systemu (w profilu starter) screenach ustawień bios zupełna cisza.

PS Nie zawsze się to nazywa sata mode czy nawet ahci/ide.


RE: ponowna instalacja-nie można - Maxim128 - 02.09.2013 20:34

U mnie tak się nazywało, miałem dokładnie ten sam problem na moim laptopie Uśmiechnięty


RE: nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - bamber8 - 02.09.2013 21:25

Laptop Compaq Presatio CQ57,system Win7 Home 64

p.s.chciałem ponownie zainstalować system gdyż czasami go zamula szczególnie na necie przy otwieraniu stron.Net jest z kablówki przez router,na 2 kompie na kablu chodzi ok.Dziennie czyszczę cookies i inne śmieci z przeglądarki.Resetowanie routera czy modemu nic nie pomaga.Przeglądarka google.Chyba że jako eksperci macie inny sposób.


RE: nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - Maxim128 - 03.09.2013 18:54

A masz wyczyszczony system i stery od sieciówki najnowsze?


RE: nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - thermalfake - 03.09.2013 19:21

Muszę od razu zmartwić bo bios lapka nie oferuje żadnej konfiguracji kontrolera sata. Sprawdzałem w manualu jak i na kilku materiałach video. To jest budżetowy lapek.
Pytanie czy wcześniej był zainstalowany fabryczny system (o ile sprzedany z systemem) a teraz próbujesz zainstalować zwykłego oem;a bo nie zrobiłeś od niego recovery ?
W biosie jest zakładka diagnostics i z jej poziomu możnaa wykonać test hdd.


RE: nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - bamber8 - 03.09.2013 21:25

lapek kupiłem z całym zestawem i z 2 cd,12 wziety w orange a 13 już u mnie


RE: Nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - Maxim128 - 04.09.2013 14:49

Cytat:Muszę od razu zmartwić bo bios lapka nie oferuje żadnej konfiguracji kontrolera sata.
To trzeba instalować siódemkę albo dodać sterowniki do XP.
Cytat:Pytanie czy wcześniej był zainstalowany fabryczny system (o ile sprzedany z systemem)
Na 99% tak.


RE: Nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - bamber8 - 04.09.2013 18:01

Jak go kupiłem był pierwszy rozruch wina,mam do niego 2 płytki od 7 bodajże system i recovery na drugiej pisze.
zrobiłem test HDD przez Bios,zaktualizowałem stery sieciówki i nadal tak samo,czasami otworzy stronę od strzału czasami tzreba poczekać lub otworzy jej część,albo otworzy ale przy kursorze nadal kółeczko jak by jej nie wczytało do końca.Czyszczę przeglądarkę cleanerem i używam odkurzacza jeszcze.Co dalej poradzicie mi zrobić bo na tym etapie moje umiejętności się kończą,
Koledzy nadal nie potrafię ruszyć tego win-a jakieś pomysły?


RE: Nie można ponownie zainstalować win7 pokazuje błąd - bamber8 - 08.09.2013 12:26

HDD wyciągnięty,podłaczony do kompa stacjonarnego,pełny format i podczas instalacji WIn z płyty nadal ten sam komunikat????