Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z ukrywaniem plików i katalogów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z ukrywaniem plików i katalogów (/problem-z-ukrywaniem-plikow-i-katalogow-3574-t)



Problem z ukrywaniem plików i katalogów - olo999 - 09.01.2010 15:34

Witam, mam taki problem, otóż miałem zaznaczone "pokaż ukryte, pliki, foldery, dyski" i w tym czasie ukryłem jeden z katalogów. Teraz nie mogę go znaleźć, a także zmienić na "nie pokazuj ukrytych plików, folderów, dysków", automatycznie wszystko wraca na "pokaż", no i nie mam mojego dość cennego katalogu. Wiem, że w starszych systemach pomagał combofix.. Ktoś ma jakieś propozycje? Pozdrawiam.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - slump - 09.01.2010 15:38

Jeśli wiesz gdzie go dokładnie ukryłeś to da się go odkryć, że tak napiszę.
Czy na innym koncie uzytkownika tez masz takie wracające do poprzedniego stanu ustawienia?


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - olo999 - 09.01.2010 15:44

Jest na jedne z partycji. Mam tylko jedno konto.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - War_3_ - 09.01.2010 15:46

To się nazywa wirus.
Prawdopodobnie przyniesiony na pendrive.
Przeskanuj komputer antywirusem.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - olo999 - 09.01.2010 15:50

Właśnie robię skan, dziwne tylko, bo jeszcze dziś wszystko działało, kombinowałem z programami zabezpieczającymi dostęp do tego katalogu, żaden mi się nie spodobał, więc odinstalowałem, a katalog po prostu znowu ukryłem, z tym, że miałem włączone to nieszczęsne pokazywanie ukrytych plików i folderów..


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - War_3_ - 09.01.2010 15:55

Miałem kiedyś (jeszcze na XP) odwrotną sytuację - nie mogłem włączyć pokazywania plików systemowych ani ukrytych.
Wtedy pomógł mi combofix, ale nie jestem pewien czy jest wersja dla Windows 7, poszukam.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - olo999 - 09.01.2010 15:58

Z tego co wyczytałem nie ma combofixa na 7:/.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - War_3_ - 09.01.2010 15:59

Niema i ponoć lepiej nie używać - może zostawić Windows 7/Vistę w stanie nie do naprawy i trzeba by wtedy reinstal/przywracanie systemu.
Może jakiś anty-spyware/malware pomoże? Np. AdAware, TrojanRemover.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - olo999 - 09.01.2010 16:02

Jeśli skan nic nie da, spróbuje wyżej wymienionymi programi. Nie chcę robic przywracania systemu, bo wszystko ładnie chodzi, może znajdę jakieś rozwiązanie. Ale dziękuję za pomoc.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - War_3_ - 09.01.2010 16:03

Czekamy na informacje o rezultatach.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - olo999 - 09.01.2010 16:05

Tak jestUśmiechniętyUśmiechnięty.
Znalazłem mój katalog przez total commandera, we właściwościach odznaczyłem ukryty. Ale niestety dalej nie mogę wyłączyć "pokaż ukryte pliki, foldery, dyski". Będę próbował, o wynikach poinformujeUśmiechnięty. Pozdrawiam.


RE: Problem z ukrywaniem plików i katalogów - slump - 16.01.2010 03:42

Jeśli nadal ta opcja Ci nie działa to tu jest program, którego jedna z opcji jest naprawa tej funkcji: http://www.thewindowsclub.com/repair-fix-windows-7-Vista-problems-with-fixwin-utility jak już jej użyjesz daj znać o wynikach.