Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ekran sam się wygasza - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Ekran sam się wygasza (/ekran-sam-sie-wygasza-3565-t)



Ekran sam się wygasza - Kuba. - 09.01.2010 09:00

Witam. Mam od niedawna Windows'a 7 i następujący problem - bez powodu czasem wygasza mi się ekran. Komputer się nie resetuje. Czy to wina monitora czy innego podzespołu w komputerze ?


RE: Ekran sam się wygasza - War_3_ - 09.01.2010 09:07

Ja bym powiedział, że w opcjach zarządzania energią masz ustawione wygaszanie na np. 20 min (lub hibernację/uśpienie).
Panel sterowania -> opcje zasilania.


RE: Ekran sam się wygasza - Kuba. - 09.01.2010 09:11

Ale to się dzieje podczas pracy, więc ta opcja co napisałeś ma też na to wpływ ?


RE: Ekran sam się wygasza - War_3_ - 09.01.2010 09:18

Hm... Nie.
Te opcje są przy bezczynności tylko.


RE: Ekran sam się wygasza - Kuba. - 09.01.2010 09:28

No właśnie w tym jest problem i nie wiem co robić.


RE: Ekran sam się wygasza - slump - 09.01.2010 20:28

Co się dokładnie dzieje? Wygasza się i co po chwili wraca czy nie, musisz resetować?


RE: Ekran sam się wygasza - DonAndress - 26.01.2010 13:08

Witam!

Pozwolę sobie się wtrącić, jako, że kolega nie odpowiada.


Ja tez mam problem z gasnącym monitorem.
Win7 HP, Radeon 9600xt, monitor Iiyama E2407HDS (fullHD). Sterowniki windowsowe, bo te ze strony ATI powodują, że nie mogę dojść do ładu z monitorami i rozdzielczościami (mam dwa monitory: CRT na VGA i LCD na DVI; CRT jest stale fizycznie wyłączony i w sterownikach także). Zaznaczam, że wszelkie opcje zarządzania energia są ustawione na nie wyłączanie niczego!

Monitor gaśnie po jakimś czasie (nie wiem po jakim, bo teraz co 30min ruszam myszka na wszelki wypadek i wtenczas nie gaśnie) i już nie chce się zaświecić. Nie pomaga ruszanie myszka, użycie klawiatury, jedynie restart.
Sprzęt owszem jest trochę stary, ale w pełni obsługuje Aero i działa szybko, wiec wg mnie nadaje się do Win7.

Co może być problemem?


RE: Ekran sam się wygasza - Lalik - 26.01.2010 13:14

Nie masz zainstalowanego jakiegoś oprogramowania, które przejmuje ci sterowaniem nad opcjami zasilania ?


RE: Ekran sam się wygasza - DonAndress - 26.01.2010 13:29

Raczej nie. Na wszelki wypadek wylistuje to, co mam:

Adobe Photoshop CS2
Adobe Premiere PRO 1.5
Adobe Reader 8
Avisynth 2.5.8
Bitrate Viewer 2.1.1
Cinema Craft Encoder SP2
Daemon Tools
PowerDVD 8
DVD Decrypter
DVD-Lab PRO 2.5
Easy CD-DA Extractor 12
ffdshow
Girder
Huffyuv codec
Office 2007
PDF Creator
Roxio Easy Media Creator 7
Subedit Player
Subedit Player Vista Patch
UltraISO 9.35
Winamp 2.95
WinRAR 3.8
XviD 1.2.1

W większości przypadków, kiedy monitor gaśnie, żaden z tych programów nie jest uruchomiony. Nie rezyduje także jako watek/proces, ponieważ zawsze edytuje msconfig. Poza tym monitor gasł przy świeżutkim systemie bez żadnych sterowników do żadnego urządzenia i bez jakiegokolwiek zainstalowanego programu.


RE: Ekran sam się wygasza - Lalik - 26.01.2010 13:42

Z tego co widzę to faktycznie nic takiego tam nie ma, i skoro w schematach zasilania masz wszystko prawidłowo ustawione spróbowałabym jeszcze innego sterownika, bo być może tu tkwi problem, nie jestem do końca przekonana a powiedz mi jeszcze czy na tych sterownikach od ATI sytuacja była podobna?


RE: Ekran sam się wygasza - DonAndress - 26.01.2010 13:57

Nie doszedłem do tego, jaka może być sytuacja Cwaniak
Ze sterownikami miałem duży problem. Nie moglem skonfigurować wyświetlaczy, wskazać, który ma być podstawowy, ustawić rozdzielczości. Z windowsowymi też nie było łatwo, ale po ok 5min udało się skonfigurować porządnie. Sterowniki ATI były przeznaczone max dla Visty (bo nowsze nie maja wsparcia dla mojej karty), ale wcześniej nie miałem takich cyrków, ani pod Vista na laptopie ani pod XP na tym samym kompie.


RE: Ekran sam się wygasza - Lalik - 26.01.2010 14:02

(26.01.2010 13:57)DonAndress napisał(a):  Nie doszedłem do tego, jaka może być sytuacja Wink
Ze sterownikami miałem duży problem. Nie moglem skonfigurować wyświetlaczy, wskazać, który ma być podstawowy, ustawić rozdzielczości. Z windowsowymi też nie było łatwo, ale po ok 5min udało się skonfigurować porządnie. Sterowniki ATI były przeznaczone max dla Visty (bo nowsze nie maja wsparcia dla mojej karty), ale wcześniej nie miałem takich cyrków, ani pod Vista na laptopie ani pod XP na tym samym kompie.

Nie jestem pewna ale być może to faktycznie problem sterownika. Tak jak pisałam wyżej jeśli jesteś pewien ustawień, i żaden soft nie przejmuje Ci zarządzania energią, to przyczyna najprawdopodobniej jest sam sterownik. Być może warto jednak spróbować tych od Visty skoro na Viscie pracowały Ci prawidłowo i zobaczyć co się będzie działo. A ustawieniami zająć się, na końcu, i przy pomocy użytkowników na forum spróbować je skonfigurować jeszcze raz Cwaniak


RE: Ekran sam się wygasza - slump - 28.01.2010 02:02

To strzał ale możesz sprawdzić czy na niższych częstotliwościach i niższym odświeżaniu obrazu problem tez występuje?


RE: Ekran sam się wygasza - Irek. - 28.01.2010 02:45

Sterowniki ATI były przeznaczone max dla Visty (bo nowsze nie maja wsparcia dla mojej karty)

Jesteś osoba 10000000 któraś tam co próbuje sil przy AGP, W7 i kartach typu 9250-9600 .
Nie ma sterów i nie będzie do Twojej karty ,możesz się jeszcze bawić ale lepiej wróć do XP zaoszczędzisz czas i nerwy.