Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przerywanie pobierania: czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przerywanie pobierania: czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? (/przerywanie-pobierania-czy-moze-byc-spowodowane-brakiem-protokolu-ipv6-35506-t)



Przerywanie pobierania: czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 23.08.2013 10:29

Siemka. Na samym początku chcę powiedzieć że to mój pierwszy wątek na tym forum, więc jeśli coś zrobiłem źle proszę admina i was o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu mam problem z pobieraniem- myślałem że to kwestia modemu (Huawei E372) tak więc oddałem go do naprawy, rzeczywiście coś znaleźli i wymienili na nowy. Myślałem że to załatwi sprawę, ale nie. Pobieranie przerywa w najmniej spodziewanym momencie. Próbowałem już pobierać w trybie awaryjnym, ale w tedy oprogramowanie modemu nie może się do końca załadować (tak, wiem należy włączyć tryb awaryjny z obsługą sieci). Tak więc trochę pogrzebałem w ustawieniach i okazuje się że we "właściwościach" połączenia modemu brakuje protokołu IPv6. Daje screen jak to wygląda. Jak naprawić to że nie można zainstalować tego protokołu? Dodam jeszcze że w połączeniu lokalnym (którego nie zakładałem, ani nigdy z niego nie korzystałem) takowy jest. Proszę o pilną pomoc, jeżeli nie w sprawie protokołu to tego co się dzieje z pobieraniem.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - LadyInBlue - 23.08.2013 11:46

Jak widzę masz mobilny internet i to przerywanie może być spowodowane tym, że modem traci zasięg sieci. Pochodź po mieszkaniu z kompem i sprawdź czy w każdym miejscu występują problemy.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 23.08.2013 11:53

Mam PC. Nie pochodzę Zacieszacz Ale modem nie zrywa połączenia, ani nie traci zasięgu (przynajmniej nie pokazuje tego "Mobile Partner"- aplikacja sterująca modemem). Głównie to przerywanie pojawia się przy aktualizacji Steam`a.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - LadyInBlue - 23.08.2013 11:56

Wiesz, sama miałam mobilny net i wiem, że czasami potrafi przerywać, na krótką chwilkę. Mnie to pasuje na zasięg, modem Ci nie spadł, nie walnąłeś go?


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 23.08.2013 12:18

(23.08.2013 11:56)LadyInBlue napisał(a):  Wiesz, sama miałam mobilny net i wiem, że czasami potrafi przerywać, na krótką chwilkę. Mnie to pasuje na zasięg, modem Ci nie spadł, nie walnąłeś go?
Nie. Na 100% nie. Jest nowy, sprawdzony tak że na pewno uszkodzony nie jest. Teraz Pobieram coś ze strony "Dobre programy" i ten downloader też przerywa i po sekundzie wznawia. Downloader steama sobie z tym nie radzi. Można aktualizacje steama pobrać z jakiejś strony?
I teraz pojawił się komunikat tego downloadera z Dobrych programów. "Nie jesteśmy w stanie połączyć się z serwerem pobierania. Prawdopodobnie twoje połączenie internetowe nie działa poprawnie".


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - LadyInBlue - 23.08.2013 12:22

Taka mała uwaga: jak odpowiadasz komuś bezpośrednio to używaj Szybkiej odpowiedzi Cwaniak

To musi być coś w ustawieniu modemu, u mnie było tak, że jeżeli przez ileś tam minut nic nie robiłam na komputerze to rozłączało mi net. Popatrz w ustawieniach aplikacji orange, tam powinno coś być.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 23.08.2013 12:28

W aplikacji nic nie ma. Po prostu przerywa.
A ta "szybka odpowiedź" to odpowiedź do tematu czy jednak raczej ta po kliknięciu "odpisz" przy poście użytkownika do którego piszę?


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - irocket - 23.08.2013 13:25

Ta pod tematem Uśmiechnięty Spróbuj wyłączyć oszczędzanie energii na usb w menedżerze urządzeń


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 23.08.2013 14:43

W menadżerze urządzeń znalazłem tylko to że zezwalam komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii,co odznaczyłem, ale to nic nie dało.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 23.08.2013 16:05

Reinstal systemu może pomóc?


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - LadyInBlue - 23.08.2013 21:52

Dla mnie to coś z modemem. Nie masz może jakiegoś innego modemu by sprawdzić czy będzie ten sam problem?


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 24.08.2013 09:10

Modem mojego Brata (IPlus) też nie działał. Pokazywał zasięg (niewielki) ale po kliknięciu "Połącz" wyświetlał komunikat że nie można połączyć z internetem. A i nwm ocb, ale na telefonie w całym domu mam zasięg HSPA+, a na modemie tylko 98%EDGE.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - LadyInBlue - 24.08.2013 13:11

Odinstaluj i jeszcze raz zainstaluj aplikację dostępową swojego operatora.


RE: Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? - dawid87617 - 24.08.2013 18:44

Pomogło już złapał sygnał HSPA+, pobieranie przyspieszyło i ustabilizowało się. Trochę zrywa zasięg, ale myślę że wzmocnienie jakąś małą antenom pomoże. Jeszcze raz dzięki, Pozdrawiam. 3Majcie się.


Przerywanie pobierania- czy może być spowodowane brakiem protokołu Ipv6? (rozwiązany) - LadyInBlue - 24.08.2013 19:20

Wątek rozwiązany.